Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Rytų partnerystės valstybėms turi būti pasiūlytos tokios pačios sąlygos įsigyti vakciną kaip ir Vakarų Balkanų valstybėms

Sukurta 2021.01.06 / Atnaujinta 2021.01.06 16:02

Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

„ES nebus saugi tol, kol nebus saugios ir visos ES kaimynės, taip pat ir mūsų rytinės kaimynės. Tikiu, kad dabartinis vakcinos trūkumas yra laikinas ir palaipsniui visos ES šalys gaus suplanuotus vakcinų kiekius, o tuomet ras galimybių pasirūpinti ES partnerėmis - ne tik Vakarų Balkanuose, bet ir Rytų partnerystės bei kitose šalyse",  - sakė  užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Lietuvos inicijuotą ES šalių laišką Europos Komisijai pasirašė Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos ir  Vengrijos  ministrai.

2020-ųjų pabaigoje Europos Komisija skyrė 70 milijonų eurų, už kuriuos Vakarų Balkanų šalys galės įsigyti vakcinų prioritetinių grupių skiepijimui. Laišką pasirašiusių ministrų nuomone, panašus paramos mechanizmas galėtų būti sukurtas ir Rytų partnerystės šalims.

Laiške EK taip pat primenama apie numatomą Rytų partnerystės šalių ir ES viršūnių susitikimą, kuris turėtų įvykti pirmoje šių metų pusėje. „Rytų partnerystės šalių gyventojai puikiai supranta ir vertina bendradarbiavimo su ES naudą. Mūsų visų pareiga yra ne tik skatinti reformas šiose šalyse, bet ir ištiesti pagalbos ranką sunkioje kovoje su pandemija. Esame stiprūs tik veikdami išvien“, – pabrėžė G. Landsbergis. 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

Šiandien vykusio pokalbio tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų metu nuspręsta organizuoti humanitarinį skrydį trijų Baltijos valstybių gyventojams iš Jungtinės Karalystės (JK).

Konsulinės naujienos »
KELIONIU REKOMENDACIJOS 4.jpg

Įvertinus susidariusią situaciją dėl Jungtinėje Karalystėje nustatytos koronaviruso (COVID-19) mutacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimto sprendimo nuo gruodžio 21 d. iki gruodžio 31 d. laikinai stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės bei dėl kritinės pandemijos padėties Lietuvoje ir sugriežtintų karantino priemonių, Užsienio reikalų ministerija šiandien paskelbė rekomendaciją piliečiams nevykti į Jungtinę Karalystę.

Konsulinės naujienos »
INFO SKRYDZIAI 6.jpg

Gruodžio 20 dieną skubiai sušauktame Vyriausybės posėdyje nuspręsta stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Draudimas įsigaliojo nuo gruodžio 21 d. 04:00 val. ir truks iki gruodžio 31 d. 24 val.

Konsulinės naujienos »

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai kreipėsi į Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančią Vokietiją, ragindamos koordinuoti ir priimti vieningus sprendimus dėl situacijos su Jungtine Karalyste (JK), kurioje, kaip paaiškėjo, plinta galimai mutavusi koronaviruso atmaina.

Konsulinės naujienos » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
_DSC1124.JPG

Užsienio reikalų ministerija skyrė 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai. Lėšos bus pervestos Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komitetui (ICRC).

Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »