Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui

Sukurta 2017.09.22 / Atnaujinta 2017.09.22 09:20
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui

   Rugsėjo 21 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju generolu majoru Ricky L. Waddellu ir JAV nacionalinio saugumo tarybos vyriausiuoju direktoriumi Europos ir NATO klausimais Richardu Hookeriu.

   „Dar kartą išgirdau JAV patvirtinimą apie išlaikomą didelį dėmesį Lietuvos ir viso mūsų regiono saugumui bei aiškų supratimą apie grėsmes, kurios kyla Baltijos šalių regionui ir visai transatlantinei bendruomenei“, – po susitikimo sakė L. Linkevičius.

   Ministras padėkojo JAV už karių ir karinės technikos dislokavimą bei papildomus JAV naikintuvus kaimynystėje vykstant Rusijos ir Baltarusijos pratyboms „Zapad“.

   „Tariamas pratybų skaidrumas, suteikiant tik selektyvų ir ribotą priėjimą prie mažesnės pratybų dalies, nepanaikino tarptautinės bendruomenės pagrįstų nuogąstavimų dėl puolamojo pratybų pobūdžio. Nors aktyvi „Zapad“ fazė baigėsi, tačiau šios pratybos plačiąja prasme tęsiasi jau nuo 2008 metų. Tai pasireiškia tiek neskaidriu ir smarkiai padidintu kariniu aktyvumu, tiek  agresyviais kariniais veiksmais. Turime ir toliau savo ryžtinga ir nuoseklia politika siųsti žinią, kad bet kokia agresija ar kaimyninių šalių suvereniteto pažeidimai turės didelę kainą”, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   JAV pareigūnai dėkojo Lietuvai už principingą poziciją sankcijų prieš agresyvią Rusijos politiką atžvilgiu bei už nuoseklią paramą Ukrainai ir pažymėjo, kad reikia tęsti tiek dvišales, tiek daugiašales priemones, stiprinančias visos Europos saugumą ir pasaulinę taiką.

   Pokalbyje su Brukingso instituto prezidentu Strobe Talbottu Lietuvos ministras aptarė globalius iššūkius saugumui ir demokratinėms normoms bei grėsmes tarptautinei santvarkai, kurias kelia agresyvi Rusijos politika.

   Užsienio reikalų ministras taip pat dalyvavo „Europos politikos analizės centro“ metinėje konferencijoje, kurioje pasisakė transatlantinio bendradarbiavimo bei saugumo situacijos regione klausimais. Kalbėdamas apie JAV ir Rusijos santykių įtaką mūsų regiono saugumo situacijai, ministras pažymėjo, jog svarbu atvirai įvardinti Rusijos veiksmus, nes nutylėjimas skaldo  demokratinių šalių  vienybę, skatina agresorių eiti dar toliau.

   „Moralinių, žmogaus teisių klausimų pamynimas ir jų nepaisymo nutylėjimas neišvengiamai baigtųsi realia saugumo krize mūsų regione ir dideliais nuostoliais Vakarų valstybių ekonomikai “, – sakė ministras.  

   Ministras taip pat aplankė Holokausto muziejų, kur, uždegdamas žvakutę, pagerbė Lietuvos žydų aukų atminimą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1031 su Mitchelu.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 31 dieną Vilniuje susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju A. Wessu Mitchellu ir aptarė regiono saugumo stiprinimo klausimus, dvišalį bendradarbiavimą bei paramą Rytų partneriams.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   tomas_razmus-2.JPG

   Rugpjūčio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Michael J. Murphiu.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20180619_130745s.jpg

   Birželio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stokholme (Švedija) susitiko su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
   111.jpg

   Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata