Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę

Sukurta 2020.07.09 / Atnaujinta 2020.07.09 15:34

Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijoje su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

„Minėdami šio svarbaus mandato dešimtmetį ypač vertiname svarbius pasiekimus kuriant progresyvius standartus, teikiant praktinę paramą šalims ir glaudų bendradarbiavimą su pilietine visuomene“, - sakė A. Krivas, kartu pabrėždamas ir susirūpinimą pilietinės visuomenės saviraiškos erdvei kylančiais iššūkiais, kurie tapo dar aktualesni COVID-19 pandemijos kontekste.

Šiaurės ir Baltijos šalys įsitikinusios, kad efektyvus atsakas pandemijai priklauso nuo gebėjimo užtikrinti piliečių dalyvavimą ir pasitikėjimą, todėl pakvietė valstybes įgyvendinti specialiojo pranešėjo rekomendaciją glaudžiai bendradarbiauti su pilietinės visuomenės atstovais šalinant neigiamas pandemijos pasekmes.

JT Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandatas šiemet mini veiklos dešimtmetį. Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais ir Meksika, yra Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria įsteigtas šio specialiojo pranešėjo mandatas, rengėjų grupėje. 2019 metų vasarą Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją, kuria minėtas mandatas buvo pratęstas 3 metams. Rezoliucijos rengėjų grupė interaktyvaus dialogo metu padarė ir atskirą pareiškimą, kuriame pažymėjo šio mandato svarbą prisidedant prie taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės užtikrinimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_0326.jpg

Birželio 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo tarptautinėje Vokietijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje Partnerystės su Sudanu vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 25 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT Pasaulio maisto programą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
1.jpg

Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Leinartės pristatymas SADM 20191008.jpg

Spalio 8 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvoje reziduojančių užsienio valstybių ambasadų atstovams pristatė Lietuvos kandidatę į Jungtinių Tautų (JT) moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) Dalią Leinartę.

Daugiašaliai santykiai »
MalisSachelis.jpg

Rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasisakė aukšto lygio Jungtinių Tautų renginyje, kuriame buvo diskutuojama apie Malio ir Afrikos regiono Sahelio iššūkius bei priemones, kurių reikia imtis kovoje su ekstremistinių grupių radikalių ideologijų sklaida.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »