Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Linas Linkevičius: Turime ir galime padėti Mariupoliui

Sukurta 2019.01.15 / Atnaujinta 2019.01.15 18:48
   Linas Linkevičius: Turime ir galime padėti Mariupoliui
   Linas Linkevičius: Turime ir galime padėti Mariupoliui

   Sausio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos besilankantis Ukrainoje, pabrėžė, kad Vakarų bendruomenė negali pasyviai stebėti Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje.

    

   „Privalome reikalauti, kad Rusija gerbtų nevaržomos laivybos teises pagal tarptautinę jūrų teisę. Rusijos agresija Kerčės sąsiauryje ir neteisėti veiksmai Azovo jūroje kuria reikšmingus neigiamus padarinius Ukrainai ir jos Azovo jūros uostams”, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pažymėjo, kad importo ir eksporto srautų sumažėjimas, kurį lėmė savavališki Rusijos veiksmai Azovo jūroje ir jos prieigose, ženkliai sumažino Mariupolio ir Berdiansko jūrų uostų krovos apimtis, o tarptautinė bendruomenė privalo aktyviau prisidėti prie netrikdomos navigacijos Azovo jūroje atkūrimo ir susisiekimo su šiais regionais pagerinimo.

   „Rusijos agresijos akivaizdoje jau 5 metus gyvenantys žmonės nusipelnė mūsų paramos: privalome nuolat ir garsiai įvardinti, kad Rusijos veiksmai yra neteisėti ir nepateisinami, bei teikti konkrečią paramą konkrečių regionų padėčiai pagerinti”, – pažymėjo L. Linkevičius.

   Lietuva, siekdama priminti Azovo jūros klausimą tarptautinei bendruomenei ir pademonstruoti solidarumą su Mariupolio gyventojais, inicijavo bendrą vizitą su Estija, Latvija ir Lenkija. Dėl nepalankių oro sąlygų nepavykus pasiekti Mariupolio, susitikimai vyko Dnipro mieste, aplankyta I. Mečnikovo ligoninė. Sausio 15 dienos išvakarėse Mariupolį pasiekė Akmenės rajono savivaldybės ir Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis Odesos karo ligoninės Mariupolio filialui dovanojamas greitosios pagalbos automobilis su medicinine įranga.

   Numatoma, kad šį vakarą Kijeve ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais susitiks su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Balandžio 7-9 dienomis Ukrainos Luhansko ir Donecko srityse lankėsi grupė Lietuvos savanorių, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie perdavė Ukrainos partneriams paramą, nupirktą už lėšas, surinktas labdaringo Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir Ukrainos roko grupės „Okean Elzy” koncerto metu.

   Atstovybių naujienos »
   20181119_LLinkevicius_su_Margot Wallstrom Švedijos URM minustre.jpg

   Lapkričio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Jo metu Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata