Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su Šveicarijos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2018.11.15 / Atnaujinta 2018.11.15 17:14
  Ministras L. Linkevičius susitiko su Šveicarijos užsienio reikalų ministru

  Lapkričio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berne susitiko su  Šveicarijos užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis.

  Lietuvos ir Šveicarijos užsienio reikalų ministrai aptarė  dvišalio bendradarbiavimo, investicijų, švietimo, Europos saugumo, migracijos,  ES-Šveicarijos bendradarbiavimo, santykių su Rusija ir kibernetinio saugumo klausimus.

  „Lietuva per metus patyrė  tūkstančius kibernetinių atakų, kylančių iš Rusijos. Galime pasidalinti savo patirtimi, įgyta kovojant su hibridinėmis grėsmėmis”, – sakė ministras L. Linkevičius.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras padėkojo kolegai už pagal bendradarbiavimo programą Lietuvai skirtą Šveicarijos finansinę paramą ir pakvietė Šveicarijos užsienio reikalų ministrą kitais metais apsilankyti Lietuvoje.

  Vizito Šveicarijoje metu L. Linkevičius taip pat susitiko su Ciuricho Saugumo studijų centro vadovu Dr. Oliveriu Thränertu, su kuriuo aptarė euroatlantinio saugumo, santykių su Rusija, Rytų kaimynystės ir kovos su propaganda ir dezinformacija Europoje klausimus.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministras susitiko su Šveicarijos parlamento pirmininke 028.JPG

  Spalio 19 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos pirmininke Isabelle Moret bei Šveicarijos parlamentarų delegacija. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, padėtis Baltarusijoje bei Europos Sąjungos ir Šveicarijos santykiai.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 19 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos pirmininke Isabelle Moret bei Šveicarijos parlamentarų delegacija. Susitikimo metu bus aptarti Europos Sąjungos ir Šveicarijos santykiai, padėtis Baltarusijoje bei kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.  

  Dvišaliai santykiai »
  .

  Vasario 24 dieną Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos būstinėje Ženevoje (Šveicarijoje) surengtas šventinis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtųjų metinių minėjimo renginys.

  Šveicarija_2.jpg

  Sausio 30-31 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lankėsi Šveicarijoje,  kur pristatė Lietuvos ekonominį potencialą Lietuvos-Šveicarijos verslo forume. Viceministras akcentavo siekį gilinti dvišalį bendradarbiavimą technologijų ir inovacijų srityje ir džiaugėsi, jog Lietuvos ir Šveicarijos įmonės jau yra užmezgusios ryšius bei įgyvendina konkrečius projektus.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »