Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministro Lino Linkevičiaus susitikimuose Briuselyje – dėmesys Rytų partnerystei

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 20:15
  Ministro Lino Linkevičiaus susitikimuose Briuselyje – dėmesys Rytų partnerystei

  Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu ir Europos Parlamento nariu  Knutu Fleckensteinu, vienu iš Europos Parlamento rekomendacijų dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo rengėjų.

  Ministras pasveikino Europos Parlamentą patvirtinus šias rekomendacijas ir išreiškė joms tvirtą Lietuvos paramą.

  „Europos Parlamento rekomendacijose matome daugybę mums ir Rytų partnerystės šalims svarbių elementų. Visapusiškai remsime Europos Parlamentą,  siekiant, kad šios rekomendacijos būtų įgyvendintos“, - pabrėžė ministras.

  Ministras  padėkojo Europos Parlamento nariams už jų paramą tarptautinėje arenoje keliant Lietuvos kaimynystėje statomos Astravo atominės elektrinės saugos klausimą ir reikalaujant, kad Baltarusija laikytųsi pačių aukščiausių branduolinės saugos standartų. „Astravas – ne mūsų vienų problema, bet tai, kas kelia nerimą  visai Europai“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Susitikimų metu pažymėta, kad vienas didžiausių iššūkių ateityje – sklandus Asociacijos susitarimų tarp ES ir Ukrainos, Moldovos, Gruzijos ir su jais susijusių reformų įgyvendinimas. „Sutarėme dėl to, kad mūsų aktyvus įsitraukimas ir parama – ne tik politinė, bet ir finansinė – yra būtina. Šiame kontekste kalbėjome ir apie Naujojo Europos plano Ukrainai svarbą“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat dalyvavo Europos paramos demokratijai fondo (European Endowment for Democracy) organizuotoje konferencijoje „Quo Vadis, Rytų partneryste? Retrospektyvus žvilgsnis į ateitį“ (“Quo Vadis Eastern Partnership? A Retrospective Look into the Future“). 

  Kreipdamasis į konferencijos dalyvius, ministras pabrėžė, kad Rytų partnerystė – sėkmės istorija. „Rezultatai – išties įspūdingi: sudarėme ir šiuo metu jau įgyvendiname Asociacijos susitarimus su Ukraina, Gruzija ir Moldova, kurie yra ambicingiausi iki šiol ES sudaryti susitarimai su trečiosiomis šalimis – šių trijų valstybių piliečiams panaikinome vizų režimą.  Svarbu ir toliau padėti partneriams įgyvendinti reformas, stiprinti jų atsparumą, atsižvelgiant į tai, kad penkios iš šešių Rytų partnerystės šalių paveiktos konfliktų. Turime pripažinti to siekiančių partnerių europinį pasirinkimą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Rytoj, lapkričio 24 dieną ministras L. Linkevičius Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame Rytų partnerystės Viršūnių susitikime, taip pat ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicos Mogherini ir Europos Komisijos nario Johanneso Hahno rengiamuose ES valstybių narių ir Rytų partnerių užsienio ministrų darbo pietuose, kuriuose ketinama aptarti tolesnį Rytų partnerystės politikos įgyvendinimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 11 dieną viceministras Darius Skusevičius Tbilisyje dalyvavo dešimtojoje metinėje Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje, kurioje paragino stiprinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką.

  Daugiašaliai santykiai »
  General FInancing team Pitlane5crop.jpg

  Spalio 24 dieną Varšuvos saugumo forumo diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“ dalyvavęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino remti Europą ir europietiškas vertybes pasirinkusius ES Rytų partnerius

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_5494.jpg

  Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181009_161541.jpg

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  0716 URT3.jpg

  Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

  Europos Sąjunga »
  IMG_3504.jpg

  Birželio 14-15 dienomis Batumyje (Sakartvele) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sakartvelo Europos Kelias“ Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė manantis, kad ES Rytų Partnerystės politika – viena sėkmingiausių ES politikų, per pastaruosius 9 metus leidusi pasiekti beprecedenčių rezultatų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata