Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais

Sukurta 2018.10.31 / Atnaujinta 2018.10.31 16:37
   Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais
   Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais

   Spalio 31 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Portugalijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių Astos Skaisgirytės ir Pedro Sanchez da Costa Pereira politinės konsultacijos.

   Konsultacijų metu A. Skaisgirytė su Portugalijos kolega patvirtino, kad abi šalys suinteresuotos dvišalių santykių plėtra, ypatingą dėmesį skiriant tolimesnio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse stiprinimui. Lietuvos ir Portugalijos vertinimai dėl ES ir NATO kylančių grėsmių daugeliu atveju sutampa. Portugalija pritarė Lietuvos pozicijai, kad kovojant su dezinformacijos iššūkiais reikalingos koordinuotos pastangos. Lietuva pristatė savo iniciatyvą dėl ES atsako dezinformacijai ir pakvietė Portugaliją prie jos jungtis.

   Artimos Lietuvos ir Portugalijos nuomonės dėl politikos Rytų Partnerystės šalių atžvilgiu. Sutariama, kad iš šešių ES asocijuotų šalių išsiskiria Moldova, Ukraina ir Sakartvelas, kurių pasiekimai integracijos į ES procese matomi labiausiai ir turi būti atitinkamai įvertinti. Lietuvos URM politikos direktorė sakė, kad „prašoma šalių reformų rezultatų, tačiau neretai pamirštama, kokioje nesaugioje aplinkoje jos turi tas reformas įgyvendinti“.

   Aptariant energetinio saugumo klausimus, Lietuva užsitikrino Portugalijos palaikymą sprendžiant su Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamomis grėsmėmis susijusius iššūkius. Taip pat Portugalijos URM politikos direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad išsprendus gamtinių dujų jungčių klausimą, Lietuva ir Portugalija galėtų bendradarbiauti gamtinių dujų sektoriuje.

   Politikos direktoriai taip pat aptarė situaciją Vakarų Balkanuose, diskutavo dėl užsienio politikos Irano, Sirijos, Korėjos pusiasalio, Sahelio klausimais, aptarė Artimųjų Rytų taikos proceso galimybes.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata