Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

Sukurta 2019.09.13 / Atnaujinta 2019.09.13 15:40
  . Rygoje tęsiamas Baltijos šalių ir Japonijos politinis dialogas

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Diplomatai aptarė regioninio saugumo klausimus, Baltijos šalyse vykdomų transporto ir energetikos projektų eigą bei naujas galimybes verslo ryšių plėtrai, šiais metais įsigaliojus Japonijos ir Europos Sąjungos ekonominės partnerystės susitarimui.

  „Japonija yra viena iš svarbiausių politinių ir ekonominių Lietuvos partnerių Azijoje. Kartu su partneriais Rygoje ir Taline siekiame stiprinti bendradarbiavimą su Japonija mūsų regionui svarbiose energetinio saugumo bei transporto infrastruktūros srityse“, – pažymėjo N. Germanas.

  Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie naujausių technologijų (5G ir dirbtinio intelekto) panaudojimo galimybes įgyvendinant sujungiamumo projektus.

  Viceministras pabrėžė, jog 2018 metais Lietuvos ir Japonijos santykiuose prasidėjo proveržis, kuris tęsiasi ir dabar. Pernai sausio mėnesį Lietuvoje pirmą kartą lankėsi Japonijos premjeras Shinzo Abe su gausia verslo delegacija, vėliau atsakomojo vizito į Japoniją spalio mėnesį vyko Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, lydimas Lietuvos įmonių verslo misijos.

  2020 metais Japonijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo dialogo susitikimas vyks Taline.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »
  2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

  Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  11.jpg

  Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  4-2.jpg

  Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  91010_e7b05dd9dfff20232f0478385f88a07c.jpg

  Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas atidarė Rygoje vykusią tarptautinę konferenciją „Pokario ginkluota rezistencija Baltijos šalyse ir Lenkijoje: kova už laisvę“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »