Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais aptarti veiklos planai

Sukurta 2020.06.18 / Atnaujinta 2020.06.18 14:42
  Su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais aptarti veiklos planai

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

  Pradėdamas susitikimą R. Motuzas pažymėjo, kad šio krašto savitumas, pasiekimai ir problemos jam yra gerai pažįstamos. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo čia teko daug kartų lankytis ir rūpintis lietuviškų mokyklų statuso sustiprinimu ir išlaikymu. Suvalkų krašto lietuvių organizacijos yra vienos iš stipriausių ir jų veikla apima visas tautinio identiteto puoselėjimo sritis.

  „Čia veikia visų pakopų lietuviško švietimo įstaigos, Punsko kultūros namai, vyskupo A. Baranausko fondas ,,Lietuvių namai Seinuose“, leidžiami net keturi periodiniai leidiniai lietuvių kalba, rūpinamasi istorinės atminties išsaugojimu ir, svarbiausia, visi čia gyvenantys lietuviai pasižymi išskirtiniu pilietiškumu“, – teigė ambasadorius.  

  Lietuvių organizacijų vadovai supažindino konsulato vadovą su artimiausias savo veiklos planais, išsakė jiems rūpimus klausimus. Daugiausia susitikimo metu kalbėta apie steigiamą Lietuvių kultūros centrą Suvalkuose.  Jo įkūrimui ir veiklos vykdymui lėšas skyrė Lietuvos Vyriausybė. Numatyta, kad šiame centre dar šią vasarą pradės veikti vaikų darželio grupė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  starosta22.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_8636.JPG

  Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

  Daugiašaliai santykiai »
  49962854941_0727f6986d_o.jpg

  Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

  Daugiašaliai santykiai »
  _MG_0196.jpg

  Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną (Estija) dalyvauti trijų Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »