Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:27
  Ženevoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas

  Lapkričio 27 dieną oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas Ženevoje. Konsulatas įsikūrė Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų patalpose.

  „Uždarius Lietuvos ambasadą Berne buvo siekiama išlaikyti konsulinių paslaugų teikimo ir rūpinimosi Lietuvos piliečiais Šveicarijoje tęstinumą. Todėl buvo nuspręsta įsteigti Lietuvos konsulatą Ženevoje“, – savo sveikinimo žodyje gausiai susirinkusiems vietos lietuviams ir kitiems renginio svečiams minėjo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

  „Konsulatas pasirengęs suteikti visokeriopą pagalbą Šveicarijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, yra ir išliks atviras visiems“, – savo pasisakyme minėjo konsulas Eduardas Petkevičius.

  Rugpjūčio 6 dieną, Vyriausybės sprendimu siekiant taupyti lėšas, buvo uždaryta Lietuvos ambasada Šveicarijos Konfederacijoje, o rugpjūčio 7 dieną – įsteigtas Lietuvos Respublikos konsulatas Ženevoje.

  Oficialiais Šveicarijos institucijų duomenimis, šiuo metu Šveicarijoje gyvena apie 2500 lietuvių.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Sveicarija2.jpg

  Rugpjūčio 1 dieną ministras Linas Linkevičius Nacionalinės dienos proga pasveikino kolegą, Šveicarijos Konfederacijos tarėją ir užsienio reikalų departamento vadovą Ignazio Cassisą. Sveikinimo laiške ministras šiltai prisiminė praėjusių metų apsilankymą Šveicarijoje, kurio metu buvo aptartos europinės, saugumo ir gynybos aktualijos.

  Dvišaliai santykiai »
  su prezidentu.jpg

  Balandžio 9 dieną Berne Lietuvos Respublikos ambasadorius Edvilas Raudonikis įteikė skiriamuosius raštus Šveicarijos Konfederacijos Prezidentui Ueli Maurer.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata