Užsienyje sudarytos santuokos apskaitymas Lietuvoje

Sukurta 2014.07.31 / Atnaujinta 2014.08.04 16:11

Lietuvos Respublikos piliečiai po 1990 m. kovo 11 d. užsienio valstybių institucijose įregistravę santuoką privalo ją įtraukti į apskaitą abiejų sutuoktinių arba vieno iš jų gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu sutuoktiniai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, santuoka įtraukiama į apskaitą paskutinės jų gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigoje arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje.

Norint užsienio valstybėje sudarytą santuoką įtraukti į apskaitą per Lietuvos Respublikos ambasadą, turi būti pateikiami šie dokumentai:

  • Prašymas (pildomas ambasadoje).
  • Sutuoktinių asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai: galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • Užsienio valstybės institucijos išduotas santuokos liudijimas, legalizuotas ar patvirtintas pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išverstas į lietuvių kalbą.
  • Santuokos nutraukimo dokumentas (ištuoktam asmeniui) arba sutuoktinio mirties dokumentas (našliui), legalizuotas ar patvirtintą pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip, ir išverstas į lietuvių kalbą.

Užsienio valstybėje sudarytos santuokos į apskaitą įtraukiamos įrašant santuokos sudarymo įrašą ir išduodant santuokos liudijimą.

Civilinės metrikacijos įstaigos į apskaitą įtraukia tik tas santuokas, kurios užsienio valstybėse įregistruotos nepažeidžiant Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.12–3.17 straipsniuose nustatytų santuokos sudarymo sąlygų.

Už užsienyje sudarytos santuokos apskaitymą ir santuokos liudijimo išdavimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

Naujienlaiškio prenumerata