Gyvenamosios vietos deklaravimas

Sukurta 2014.07.31 / Atnaujinta 2016.04.15 07:13

Pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, per 7 darbo dienas iki išvykimo privalo deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos. Nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai ar globėjai.

Norvegijos Karalystėje gyvenantys asmenys, kurie iš Lietuvos Respublikos išvyko trumpesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, tačiau Norvegijoje liko ilgiau negu šešis mėnesius, apie gyvenamosios vietos pakeitimą deklaruoja per Lietuvos Respublikos ambasadą Norvegijos Karalystėje.

SVARBU:

Norvegijos Karalystėje gyvenantys asmenys išvykimo iš Lietuvos deklaraciją gali pateikti asmeniškai ambasadoje arba atsiųsti paštu.
Jeigu siunčiama paštu, kartu su užpildyta ir pasirašyta išvykimo iš Lietuvos deklaracija turi būti siunčiama galiojančio Lietuvos Respublikos paso arba Asmens tapatybės kortelės duomenų lapo kopija.

Asmeniškai kreipiantis į ambasadą dėl išvykimo  iš Lietuvos deklaravimo, ambasadai pateikiami šie dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos piliečio pasas, Lietuvos Respublikos pasas, Asmens tapatybės kortelė;
  • vaiko asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai - Lietuvos Respublikos pasas arba Asmens tapatybės kortelė; Jeigu Lietuvos Respublikos pasas, Asmens tapatybės kortelė vaikui nebuvo išduoti, pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Jei vaikas(-ai) gyvena Lietuvoje, privalu nurodyti, kas juos globoja ir kur vaikas gyvena.

Asmenys, kurie nėra deklaravę savo išvykimo iš Lietuvos, laikomi gyvenančiais Lietuvoje, todėl vadovaujantis teisės aktais kai kurios konsulinės paslaugos (pasų išdavimas ar keitimas ir pan.) Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose jiems nesuteikiamos.

Gyventojams, kurie yra vieno iš Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotojai arba naudojasi elektroniniu parašu, prieinama gyvenamosios vietos deklaravimo asmeniui išvykstant iš Lietuvos Respublikos ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui paslauga, kuria galima naudotis „Elektroninės valdžios vartų“ portale.

Naujienlaiškio prenumerata