Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dažniausiai ambasadai užduodami klausimai (atnaujinta)

Sukurta 2021.03.18 / Atnaujinta 2021.04.07 14:58
  Dažniausiai ambasadai užduodami klausimai (atnaujinta)

  Pateikiame atsakymus į dažniausiai pastaraisiais mėnesiais ambasadai užduodamus klausimus. Tikimės, kad ši informacija bus naudinga.

  1. Ar atvykus iš Lietuvos į Norvegiją privalomas karantinas?

  Taip, atvykus iš Lietuvos į Norvegiją privalomas 10 dienų karantinas. Daugiau apie atvykimo sąlygas bei išimtis skaitykite čia:
  https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/lithuanian
  https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/eueaa-national-or-family-member/#link-18188

  Informacija telefonu apie įvažiavimą į Norvegiją, karantiną ir koronaviruso testus:

  - Skambinant iš Norvegijos: +47 815 55 015
  - Skambinant iš užsienio: +47 21 93 78 40

  2. Ką privalau žinoti ir turėti, vykdamas į Norvegiją?

  Šiuo metu tik asmenys, nuolat gyvenantys Norvegijoje, t. y. turintys ID numerį ir dokumentą, patvirtinantį asmens gyvenamąją vietą, (norv. bostedsattest), yra įleidžiami į šalį. Išimtys galioja tik tam tikrais atvejais: https://bit.ly/3bNtaxo

  Asmenys, turintys teisę vykti į Norvegiją, privalo:

  - prieš kelionę užpildyti registracijos formą (https://reg.entrynorway.no),
  - turėti pažymą apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo. Patvirtinti testavimo metodai: PGR arba greitasis antigenų testas. Neigiamo testo pažymą privaloma išversti į norvegų, anglų, danų, švedų, vokiečių arba prancūzų k. Nepateikus neigiamo testo rezultato asmuo gali būti neįleistas į šalį. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo 10 dienų karantino;
  - atlikti naują testą atvykus į Norvegiją;
  - 10 dienų praleisti karantine.

  Daugiau informacijos apie atvykimą į šalį:

  https://www.helsenorge.no/en/coronavirus/lithuanian
  https://keliauk.urm.lt/location/norvegija
  https://bit.ly/3laf6lM
  https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/

  3. Ar galiu karantino metu (po atvykimo iš paveiktos šalies arba kontakto su užsikrėtusiuoju) išeiti pasivaikščioti arba nueiti į parduotuvę karantino metu?

  Palikti izoliavimosi vietą galima tik tokiu atveju, jei įmanoma išlaikyti saugų atstumą ir vengti kontakto su kitais žmonėmis. Į maisto parduotuvę galite nuvykti tik būtiniausių prekių, užtikrindami saugų atstumą. Ta pati taisyklė galioja saugiems pasivaikščiojimams.
  Daugiau informacijos apie karantino ir saviizoliacijos sąlygas rasite čia: https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/quarantine-and-isolation/

  4. Ar galiu aplankyti brolį/sesę/tėtį/sutuoktinį (-ę)?

  Nuolat gyvenančio Norvegijoje asmens (turinčio patvirtinimą iš Gyventojų registro, norv. Folkeregisteret) artimi šeimos nariai, pavyzdžiui, sutuoktinis, sugyventinis (turėti šį statusą patvirtinančius dokumentus), nepilnamečiai vaikai, arba nepilnamečių vaikų tėvai bei patėviai gali atvykti į Norvegiją. Atkreipiame dėmesį, kad privaloma pateikti visus reikiamus dokumentus (santuokos liudijimas, gimimo liudijimas, nuolat gyvenančio asmens Norvegijoje patvirtinantį dokument ir kiti) norint patekti į šalį);

  Kai tėvai yra išsiskyrę ir pageidaujama susitikti su nepilnamečiais vaikais, privaloma pateikti teismo sprendimą.

  Daugiau apie atvykimą norint aplankyti Norvegijoje esančius asmenis: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/entry-to-norway-for-all-citizens/

  5. Ar privalau atvykęs į Norvegiją izoliuotis karantino viešbutyje?

  Nuo kovo 29 d. visi atvykstantys į Norvegiją iš nebūtinų kelionių, įskaitant nuolatinius gyventojus, privalo privalo išbūti visą karantino laikotarpį karantino viešbučiuose.

  IŠIMTYS: Kelionės dėl darbo, kai darbdavys patvirtina, kad darbuotojas privalo keliauti dėl būtinų darbo reikalų, yra priskiriamos prie būtinųjų kelionių. Išimtys galios taip pat asmenims, kurių kelionės tikslas yra aplankyti artimuosius, sergančius sunkiomis ligomis, dalyvavimas artimųjų laidotuvėse bei buvimas su nepilnamečiais vaikais.
  Daugiau informacijos apie tai: https://bit.ly/2Q8ZHXm

  6. Ar karantino viešbučiai Norvegijoje yra mokami?

  Išlaidų dalis, kurią turi padengti privatūs asmenys, vyresni nei 18 metų, apsistoję karantino viešbutyje, ir darbdaviai, sudaro 500 NOK už parą. Vaikai iki 10 metų amžiaus, gyvenantys viename kambaryje su globėju, gali apsistoti nemokamai. Už vaikus nuo 10 iki 18 metų amžiaus mokama 250 NOK už parą. Karantino viešbučiuose apsistojusiems asmenims siūloma paslauga atlikti COVID-19 tyrimą.
  Daugiau apie karantino viešbučius: https://bit.ly/2Q9TWss

  7. Ar vaikams reikia atlikti testą prieš atvykstant į Norvegiją?

  Vaikams iki 12 metų nereikia pateikti neigiamo testo pažymos.

  8. Kokius dokumentus turiu pateikti, jeigu važiuoju dirbti į Norvegiją?

  Norvegijoje veikiančios įmonės gali kreiptis dėl išimties taikymo užsienio darbuotojams, kurie turi kompetencijos surenkant, ardant, tikrinant, remontuojant ir prižiūrint techninę įrangą bei prietaisus ir turintiems darbo ar sutartinius santykius su pareiškėju (įmone, darbdaviu arba užsakovu). PAPILDYTAS BŪTINŲJŲ PROFESIJŲ SĄRAŠAS: https://bit.ly/3cgU6Hc.

  Pagrindinė prašymo pateikimo sąlyga yra ta, kad atitinkamas asmuo atliktų darbą, kuris yra būtinai reikalingas norint išlaikyti veiklą pareiškėjo įmonėje, versle ar veikloje. Privaloma įrodyti reikalingos darbo jėgos trūkumą Norvegijos darbo rinkoje ir, kad darbas bus atliekamas Norvegijoje.

  Daugiau apie tai bei prašymo forma: https://www.sdir.no/innreisesoknad

  Jūsų darbdavys ar užsakovas jus privalo aprūpinti dokumentais, patvirtinančiais, kad po atvykimo turėsite pripažintą karantinui gyvenamąją vietą.

  Daugiau informacijos lietuvių kalba apie užsienio darbuotojų atvykimą į Norvegiją: https://bit.ly/2NruBJH

  9. Ar reikia, testo/karantino grįžus iš Norvegijos į Lietuvą?

  Taip, Norvegija yra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą. Prieš atvykstant į Lietuvą privaloma užpildyti NVSC anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form). Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Antikūnų testas netinka.

  Daugiau informacijos vykstantiems į Lietuvą: https://bit.ly/3s8YzB2

  10. Planuoju vykti į Lietuvą automobiliu per Švediją. Ką turėčiau žinoti?

  Nuo balandžio 1 d. atnaujinamas judėjimas iš Norvegijos į Švediją. Norint įvažiuoti į Švediją, privaloma pateikti neigiamą koronaviruso tyrimo atsakymą. Testas turi būti atliktas ne seniau nei 48 val. iki atvykimo į šalį.
  Daugiau informacijos apie keliones iš Norvegijos į Švediją (anglų k.): [

  Naujienlaiškio prenumerata