Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Iki vasario 28 d. pratęsiamos taisyklės dėl apriboto atvykimo į Norvegiją

Sukurta 2021.02.10 / Atnaujinta 2021.02.26 15:24

Norvegijos vyriausybės sprendimu, sugriežtintos taisyklės dėl apriboto atvykimo į šalį pratęsiamos iki vasario 28 d. Tik asmenys, nuolat gyvenantys Norvegijoje, t. y. turintys ID numerį ir dokumentą, patvirtinantį asmens gyvenamąją vietą, (norv. bostedsattest), bus įleidžiami į šalį.

Išimtys galios tik tam tikrais atvejais. Visas išimtis rasite čia: https://bit.ly/2MKfFWQ

Asmenys, turintys teisę vykti į Norvegiją, privalo:

- Prieš kelionę užpildyti registracijos anketą elektroniniu būdu (https://reg.entrynorway.no);
- Turėti pažymą apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo. Patvirtinti testavimo metodai: PGR arba greitasis antigenų testas. Neigiamo testo pažymą privaloma išversti į norvegų, anglų, danų, švedų, vokiečių arba prancūzų k.;
- Atlikti naują testą atvykus į Norvegiją;
- 10 dienų praleisti karantine.

Nuo sausio 31 d. nebegalioja išimtis dėl karantino bei testo atlikimo atvykus į Norvegiją išvengimo, kai asmuo, pateikęs dokumentą, įrodantį, kad per paskutinius šešis mėnesius buvo persirgęs Covid-19.

Išimtys, kurios išlieka:

- Nuo sausio 31 d. asmenys, persirgę koronavirusu (atlikus PGR testą), neprivalo pateikti pažymos apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo.
- Norint išvengti karantino, privaloma pateikti norvegišką sertifikatą, įrodantį, kad asmuo yra persirgęs koronavirusu. Tai reiškia, kad kitose šalyse gauti sertifikatai patvirtinantys, kad asmuo yra persirgęs koronavirusu, negalioja.
Daugiau informacijos apie tai: https://bit.ly/2YutFGb

Atkreipiame dėmesį, kad Norvegija įtraukta į Lietuvos paveiktų šalių bei regionų sąrašą.

Visiems iš Norvegijos į Lietuvą atvykusiems asmenims privaloma turėti tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat visiems privaloma 14 dienų izoliuotis, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis 10 dieną atlikus tyrimą.

Daugiau apie pakeitimus vykstant iš Norvegijos į Lietuvą rasite čia: https://bit.ly/3aQpTwC

Informacija telefonu apie įvažiavimą į Norvegiją, karantiną ir koronaviruso testus:
- Skambinant iš Norvegijos: 815 55 015
- Skambinant iš užsienio: +47 21 93 78 40

Naujienlaiškio prenumerata