Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuviškas filmas pristatytas Kristiansande

Sukurta 2018.09.10 / Atnaujinta 2018.09.10 14:48
   Lietuviškas filmas pristatytas Kristiansande
   Lietuviškas filmas pristatytas Kristiansande
   Lietuviškas filmas pristatytas Kristiansande
   Lietuviškas filmas pristatytas Kristiansande

   Rugpjūčio 6-7 d. LR ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas lankėsi Kristiansande, kur bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos diplomatinėmis atstovybėmis Norvegijoje ir Lietuvos garbės konsulu Kristiansande Pal Martens Bratlandu, buvo surengtas Baltijos šalių šimtmečiui skirtas renginys – Baltijos kino diena Kristiansande. Renginio metu taip pat demonstruota fotografijų paroda „Baltijos kelias“, skirta paminėti 1989 metais įvykusią pilietinę akciją, pasauliui pranešusią apie Baltijos tautų vienybę ir ryžtą siekti laisvės bei nepriklausomybės.

   Didžiausiame Pietų Norvegijos mieste, kuriame gyvena ženkli lietuvių bendruomenės dalis, Lietuvos ambasada pristatė du lietuviškus filmus – „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ ir „Emilija iš Laisvės alėjos“. Sausakimšoje Fønix kino teatro salėje lietuviškų filmų susirinko pažiūrėti Kristiansando miesto atstovai, kultūros ir meno žinovams bei Baltijos valstybių tautinių bendruomenių nariai.

   Bendru Lietuvos, Latvijos ir Estijos rengininiu siekta supažindinti Kristiansando bendruomenę su Baltijos valstybių istorija ir kultūra, užmegzti tvaresnius ryšius tarp miesto administracijos ir Kristiansande gyvenančių išeivių iš Baltijos šalių. Aktualius Kristiansande gyvenančių tautiečių klausimus ambasadorius Jonas Paslauskas aptarė susitikime su Kristiansando miesto meru Harald Furre.

   Vizito metu ambasadorius J.Paslauskas taip pat susitiko su Europoje pirmaujančios grindų dangų gamintojos įmonės BOEN vadovybe. BOEN grupė yra atidariusi savo didžiausią gamybinį padalinį Lietuvoje, Elektrėnuose ir šiuo metu yra daugiausiai darbo vietų sukūręs Norvegijos investuotojas Lietuvoje. Susitikimo metu aptartos darbo Lietuvoje aktualijos ir tolimesnės Lietuvos padalinio veiklos perspektyvos.

   Naujienlaiškio prenumerata