Temos Žymėti visasAtžymėti visus

LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAI PAGERBTI NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Sukurta 2019.01.14 / Atnaujinta 2019.01.14 18:51
   1 LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAI PAGERBTI NORVEGIJOS KARALYSTĖJE
   2 LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAI PAGERBTI NORVEGIJOS KARALYSTĖJE
   3 LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAI PAGERBTI NORVEGIJOS KARALYSTĖJE
   4 LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAI PAGERBTI NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

   Sausio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasados Osle patalpose, bendradarbiaujant su Norvegijos lietuvių jaunimo sąjunga, surengtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas.

   Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbtas Sausio 13 – osios naktį žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę atminimas. Su minėjimo dalyviais ambasadorius Jonas Paslauskas pasidalino savo prisiminimais apie svarbiausius tų dienų įvykius bei pristatė istorinius filmuotus kadrus. Buvo parodyti reportažai apie Spaudos rūmų užėmimą, priešpriešą tarp nepriklausomybės kovotojų ir priešiškai nusiteikusių jedinstveninkų, iškart po Sausio įvykių sekusius Islandijos užsienio reikalų ministro Jon Baldvin Hannibalsson ir buvusio JAV prezidento Richard Nixon vizitus Lietuvoje.

   „Sausio 13 d. visų pirma pagerbiame žuvusius ir liūdime dėl jų netekties. Tačiau Sausio 13-oji tai ir šviesi, didvyriška, optimistinė, mūsų Pergalės diena, Lietuvos pergalės, žuvusiųjų heroizmo pergalės diena“ – renginio metu sakė ambasadorius J. Paslauskas.

   Minėjimo dalyviai uždegė atminimo žvakutės 1991 m. sausio 13 – ąją žuvusiems už Lietuvos laisvę.

   Po oficialaus renginio ambasadoje Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungos iniciatyva surengtas jau tradiciniu tapęs 10 km. bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ žuvusiems atminti.

   Ambasadorius J. Paslauskas taip pat pasakė kalbą Šv. Juozapo bažnyčioje Osle surengtose mišiose už Sausio 13-osios Laisvės gynėjus.

   Naujienlaiškio prenumerata