Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Dronningens gate 3, 0152 Oslo, NORWAY / Correspondence: PO Box 4028 AMB, 0244 Oslo

plačiau »

Tel. +47 221 292 00; +370 706 539 89 (skambinant iš Lietuvos)
Faksas +47 221 292 01
El. paštas

Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

Sukurta 2017.08.28 / Atnaujinta 2017.08.28 13:50
  Ministras dalyvavo Šiaurės ir Baltijos Aštuonetuko šalių susitikime Osle

  Rugpjūčio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Osle, Norvegijoje, kur dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: santykiai su Rusija bei situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė  ir transatlantinis bendradarbiavimas, ES ateitis.

  Ministrai svarstė, kaip  Šiaurės ir Baltijos šalys rems Rytų partnerystės politiką bei šalių siekius integruotis į Europos bendriją.  „Rytų partnerystė turi išlikti mūsų dėmesio centre, turime tvirtai motyvuoti  šalis, pasirinkusias europinę integraciją“, - akcentavo ministras L. Linkevičius. Šalys taip pat akcentavo sankcijų Rusijai ir transatlantinių ryšių svarbą, pasidalino nuomonėmis dėl Europos Sąjungos ateities.

  „Šiandienos iššūkiai reikalauja iš mūsų suderintos bendros politikos ir koordinuotų veiksmų. Bendradarbiavimas gynybos, saugumo, energetikos, žmogaus teisių srityse yra gyvybiškai svarbus. Ypač svarbu dirbti skatinant transatlantinį bendradarbiavimą saugumo, energetikos, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos srityse“, - teigė L. Linkevičius.

  Lietuva, kuri kandidatuoja į  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą (2022-2024 m),  prisijungė prie bendros NB8 šalių deklaracijos žmogaus teisių srityje „Moterų teisės, taika ir saugumas“. NB8 ministrai taip pat išplatino bendrą pareiškimą dėl terorizmo ir ekstremizmo prevencijos.

  Kasmet vykstančiuose NB8 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose šalys koordinuoja savo veiksmus sprendžiant bendrus iššūkius. 2017 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Norvegija, o per metus įvyksta daugiau nei 50 aukšto lygio politikų, parlamentarų ir įvairių sričių ekspertų susitikimų. Lietuva koordinuos NB8 darbotvarkę 2022 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata