Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Ministras L. Linkevičius su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi aptarė regioninio saugumo klausimus

Sukurta 2018.01.25 / Atnaujinta 2018.01.25 10:45
  Ministras L. Linkevičius su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi aptarė regioninio saugumo klausimus

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 24 dieną susitikime su naujuoju Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Karstenu Klepsviku aptarė Lietuvos ir Norvegijos dvišalius santykius bei bendradarbiavimo stiprinimą mūsų regiono saugumui svarbiais klausimais.

  Susitikime ministras pabrėžė, kad Norvegija yra artima ir patikima Lietuvos partnerė, abi šalis sieja ypatingai glaudus bendradarbiavimas ekonomikos, energetinio saugumo, gynybos  bei kitose srityse.

  „Norvegija yra svarbi NATO sąjungininkė. Dėkojame už solidarumą ir už šios šalies svarų indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą“, – sakė ministras.

  Norvegija prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje, prisidedančio prie atgrasymo priemonių, taip pat dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijose.

  Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad regione susiduriant su esamais geopolitiniais iššūkiais svarbu toliau stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimą, ypač ieškant solidarių sprendimų regiono energetinio, informacinio saugumo, hibridinių grėsmių, paramos Rytų partnerystės šalims klausimais. Ministras pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Rusijos atžvilgiu, sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos iki Minsko susitarimai  bus įgyvendinti iki galo.

  Norvegijos Karalystės ambasadorius K. Klepsvikas skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė sausio 16 dieną.

  Naujienlaiškio prenumerata