Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Ministras R. Karoblis susitiko su Norvegijos gynybos ministru F. Bakke-Jensenu

Sukurta 2018.04.25 / Atnaujinta 2018.04.25 16:54
  Ministras R. Karoblis susitiko su Norvegijos gynybos ministru F. Bakke-Jensenu

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis balandžio 24 d. susitiko su Lietuvoje viešinčiu Norvegijos gynybos ministru Franku Bekke-Jensenu (Frank Bakke-Jensen), su kuriuo aptarė dvišalį Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą stiprinant gynybos pajėgumus ir didinant pajėgų sąveikumą.

  Tarp kitų aptartų klausimų – šalių siekiai artėjančiame NATO viršūnių susitikime, NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje, saugumo situacija regione ir auganti Rusijos grėsmė.

   

  „Tiek Lietuva, tiek Norvegija yra nedidelės šalys, abi turinčios sienas su Rusija, tačiau mūsų valstybių istorija susiklostė skirtingai, todėl Lietuvos patirtis kovojant su Rusijos keliama grėsme yra labai vertinga“, – sakė Norvegijos gynybos ministras.

   

  R. Karoblis, pristatydamas Rusijos keliamas grėsmes, pabrėžė, jog saugumo situacija negerėja. „Rusija ir toliau siekia didinti įtaką regione, todėl būtinas oro gynybos stiprinimas bei tolimesnis NATO atgrasymo priemonių užtikrinimas, įskaitant NATO priešakinių pajėgų bataliono sustiprinimą oro ir jūriniais pajėgumais, kurio kovinėje grupėje Lietuvoje tarnauja ir Norvegijos kariai“, – pažymėjo R. Karoblis.

   

  Pasak Norvegijos gynybos ministro F. Bakke-Jenseno, tarptautinis bendradarbiavimas prasideda nuo kaimynų, ir tai yra geras būdas užtikrinti stabilumą regione. „NATO priešakinių pajėgų batalionas yra puikus kolektyvinės gynybos pavyzdys“, - pažymėjo jis.

   

  Kalbėdami apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą, Lietuvos ir Norvegijos ministrai sutarė, jog svarbiausia – užtikrinti greitą NATO vadovavimo struktūros pertvarką, tarpusavio sąveikumo gerinimą ir karinio mobilumo supaprastinimą.

   

  Trečiadinį, balandžio 25 d., R. Karoblis Krašto apsaugos ministerijoje priėmė Lietuvoje viešėjusią Norvegijos karališkąją porą - kronprincą Haakoną ir kronprincesę Mette-Marit, kurie susitiko su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje  Jakob Sogard Larsen.

   

  Vėliau Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministrai vyks į Generolo S. Žukausko poligoną Pabradėje, kur susitiko su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir ją integruotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe bei joje tarnaujančiais Norvegijos kariais. 2017 metais Norvegija prie NATO kovinės grupės prisidėjo atsiųsdama į Lietuvą apie 200 karių su įvairia karine technika ir ginkluote. Pirmajam šių metų pusmečiui Norvegija yra skyrusi per 40 karių.

   

  Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta įvairiose srityse – gynybos politikos planavimo, mokymų. Vyksta nuolatiniai ministrų, kariuomenių vadų, politikos direktorių ir kt. susitikimai daugiašaliuose formatuose: Šiaurės-Baltijos šalių (Nordic-Baltic), Šiaurės šalių, Jungtinės Karalystės Jungtinių ekspedicijų pajėgų (JEF), prisidedančiuose prie bendradarbiavimo saugumo srityje stiprinimo. Norvegija taip pat dalyvauja NATO Baltijos oro policijos misijoje ir tris kartus buvo atsiuntusi karius bei naikintuvus į Šiaulius (2005, 2007 ir 2015 m.).

   

  Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotrauka

  Šaltinis: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija.

  Naujienlaiškio prenumerata