Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nauja izoliacijos tvarka įsigaliojanti nuo spalio 26 d.

Sukurta 2020.10.26 / Atnaujinta 2020.10.29 16:15
  Nauja izoliacijos tvarka įsigaliojanti nuo spalio 26 d.

  Aktuali Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informacija dėl naujos izoliacijos tvarkos ir pokyčių.

  Spalio 26 d. Lietuvoje įsigaliojo naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) skelbiama informacija: https://bit.ly/34DjcMq.

  Atvykstantiesiems iš žaliosios zonos jokie ribojimai netaikomi. Ribojimai taikomi į Lietuvą atvykstantiems tik iš raudonosios ir pilkosios zonų: toliau skiriama izoliacija arba prašoma turėti atlikto koronaviruso testo neigiamą rezultatą.

  Ne seniau kaip 48 val. prieš skrydį atliktas koronaviruso testas ir gautas jo neigiamas atsakymas leidžia sugrįžus į Lietuvą išvengti saviizoliacijos.

  Testą galima atlikti ir sugrįžus į Lietuvą. Tokiu atveju, saviizoliuotis reikės tik kol bus gautas neigiamas testo atsakymas.
  Gavus neigiamą testo rezultatą, 10 dienų nuo grįžimo/atvykimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, dirbantiems asmenims – rekomenduojama vykti tik į darbą ir namus.

  Įsigaliojo ir naujos išimtys – jose išvardintos profesijos, kurių atstovams sugrįžus į Lietuvą saviizoliacija netaikoma.
  Plačiau skaitykite Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime: https://bit.ly/37NZv6N.

  Visi į Lietuvą vykstantys keleiviai prieš skrydį privalo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) formą: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form.

  Naujienlaiškio prenumerata