Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo vasario 20 d. įsigalioja papildoma išimtis dėl atvykimo būtinai reikalingiems darbuotojams Norvegijoje

Sukurta 2021.02.20 / Atnaujinta 2021.02.26 11:51

Nuo vasario 20 d. 10:00 val. įsigalioja naujos išimtys dėl atvykimo į šalį dirbantiems Norvegijoje.

Norvegijos vyriausybė priėmė sprendimą dėl išimties taikymo būtinai reikalingiems darbuotojams, užtikrinant sklandžią ir nuolatinę veiklą šalies pramonėje bei versle. Atkreipiama dėmesį, kad ne visi dirbantys Norvegijoje galės atvykti į šalį naudojant šią išimtį.

Norvegijoje veikiančios įmonės gali kreiptis dėl šios išimties taikymo užsieniečiams, kurie turi kompetencijos surenkant, ardant, tikrinant, remontuojant ir prižiūrint techninę įrangą bei prietaisus ir turintiems darbo ar sutartinius santykius su pareiškėju (įmone arba darbdaviu).

Pagrindinė prašymo pateikimo sąlyga yra ta, kad atitinkamas asmuo atliktų darbą, kuris yra būtinai reikalingas norint išlaikyti veiklą pareiškėjo įmonėje, versle ar veikloje. Privaloma įrodyti, kad darbas bus atliekamas Norvegijoje ir reikalingos darbo jėgos trūkumą Norvegijos darbo rinkoje.

Gautas leidimas bei sprendimas dėl šios išimties taikomas atvykstant ne vėliau nei 14 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos.

Galiojimo laikotarpis taikomas tik atvykimui į šalį ir nepriklauso nuo buvimo trukmės.

Sprendimai dėl šios išimties gali būti atšaukti be išankstinio įspėjimo, jei bus pakeisti kriterijai dėl atvykimo į šalį.

Visą informaciją bei prašymą rasite čia: https://www.sdir.no/innreisesoknad

Informacija apie kitas visiems galiojančias sąlygas atvykstant į Norvegiją: https://no.mfa.lt/no/lt/naujienos/iki-vasario-28-d-pratesiamos-taisykles-del-apriboto-atvykimo-i-norvegija

Informacija telefonu apie įvažiavimą į Norvegiją, karantiną ir koronaviruso testus:
- Skambinant iš Norvegijos: 815 55 015
- Skambinant iš užsienio: +47 21 93 78 40
 

Naujienlaiškio prenumerata