Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Dronningens gate 3, 0152 Oslo, NORWAY / Correspondence: PO Box 4028 AMB, 0244 Oslo

plačiau »

Tel. +47 221 292 00; +370 706 539 89 (skambinant iš Lietuvos)
Faksas +47 221 292 01
El. paštas

Osle bus atidaroma Geistės Marijos Kinčinaitytės paroda „You Belong to Me“

Sukurta 2017.05.25 / Atnaujinta 2017.05.25 16:58
    Osle bus atidaroma Geistės Marijos Kinčinaitytės paroda „You Belong to Me“

    Birželio 1 d., ketvirtadienį, 19 val.,  Møllergata 34, 0179 Oslo, bus atidaroma Geistės Marijos Kinčinaitytės paroda „You Belong to Me“ („Tu priklausai man“). Maloniai kviečiame apsilankyti!

    Projekto idėja kilo stebint intensyvėjantį nežemiškų teritorijų kolonizavimą technologijomis ir vaizdais. Projekte dėmesys sutelkiamas į tai, kaip tarpplanetinių mokslinių misijų metu kaupiama vizualinė medžiaga formuoja antropocentrišką Marso realybę. NASA tyrimų projektai leidžia laisvai naudotis Marso paviršiumi keliaujančių robotų (rovers) kameromis padarytų nuotraukų archyvais. Tai suteikia unikalią galimybę kvestionuoti skaitmeninius vaizdus atsirandančius tolimoje planetoje, kurios žmogus dar neturėjo progos patirti tiesiogiai. Kombinuojant robotų užfiksuotus Marso peizažus ir autorės darytas fotografijas, yra kuriamas dialogas tarp skaitmeninio ir analoginio vaizdo, tarp vaizdų iš skirtingų realybių. Pagrindinis projekto tikslas yra analizuoti šių nežemiškų vaizdų įtaigumą priimant tolimą ir nepažintą kaip artimą ir atpažįstamą. Vaizdinių apie dar neaplankytą planetą sukeltos ir savininkiškumo jausmą skatinančios fantazijos provokuoja svarbų klausimą apie “tarpplanetinės fotografijos” ateitį ir vystymąsi, bei ją supančius politinius aspektus.

    Daugiau informacijos apie parodą: http://ufoguide.no/en/venues/fotogalleriet/events/nordic-anthology-7-geiste-kincinaityte .

    Naujienlaiškio prenumerata