Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

Sukurta 2019.02.25 / Atnaujinta 2019.02.25 12:29
  Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

  Jeigu Jūs gyvenate Norvegijos Karalystėje ar joje būsite 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimų į Europos Parlamentą dienomis, prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos adresu: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija

  Tuo atveju, jeigu privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo bus vykdomas kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais, tuomet rinkėjai užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.

  Ką daryti norint balsuoti užsienyje?

  1. Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje. Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

  Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

  • Rinkėjams, kurie registravosi balsavimui užsienyje ankstesniuose rinkimuose ir nurodė savo el. pašto adresus, VRK elektroniniu paštu išsiųs informaciją apie registraciją balsavimui kituose rinkimuose.
  • Rinkėjo registracijos prašyme rinkėjas turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu ar atvyks į diplomatinę atstovybę nustatytu laiku.
  • Jungiantis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis. Registracija galima ir naudojant pasibaigusių galioti LR paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis, jeigu rinkėjui nėra išduotas naujas galiojantis LR asmens tapatybės dokumentas. Rinkėjų registracijos metu nurodyti duomenys bus naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais.

  2. Balsuoti:

    A. LR diplomatinėje atstovybėje. Rinkimų dieną su asmens dokumentu atvykite į atstovybę, kurioje balsuoti užsiregistravote.

    B. Paštu. Jei rinkimų dieną negalite atvykti į LR atstovybę, galite balsuoti paštu, tačiau tai būtina nurodyti registruojantis balsavimui. Adresu, kurį pateikėte užsiregistruodami, gausite rinkimų biuletenį.

  Jei Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija skirs papildomai lėšų, bus steigiama papildoma balsavimo vieta Stavangeryje (adresas bus patikslintas vėliau), kur galima bus rinkimų dienomis, gegužės 12 d. ir gegužės 26 d., atvykti ir balsuoti asmeniškai. Rinkėjai, kurie pageidaus balsuoti minėtame balsavimo punkte, registruodamiesi elektroninėje rinkėjo registracijos sistemoje, turi nurodyti, kad balsuos asmeniškai atvykę į ambasadą. Rinkėjai, kurie jau yra užsiregistravę balsuoti paštu, bet pageidautų balsuoti papildomame punkte, gali prisijungę prie sistemos pakeisti balsavimo būdą. Taip pat išlieka galimybė balsuoti paštu. Išankstinio balsavimo punkte nebus.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata