Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Seimo Pirmininkas: Šiaurės ir Baltijos valstybių solidarumas – svarbus, palaikant transatlantinę vienybę

Sukurta 2017.08.22 / Atnaujinta 2017.08.22 15:44
  Seimo Pirmininkas: Šiaurės ir Baltijos valstybių solidarumas – svarbus, palaikant transatlantinę vienybę

  Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis rugpjūčio 21–23 dienomis su darbo vizitu lankosi Norvegijoje, kur Lilehameryje dalyvauja Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikime.

  Šiandien susitikimo metu parlamentų pirmininkai kalbėjosi apie kylančius iššūkius regionui –  terorizmo keliamas grėsmes, kovą su propaganda, energetinį bei kibernetinį saugumą. Diskusijoje apie Rytų partnerystės šalis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė situaciją Ukrainoje.

  „Tai, kas vyksta Ukrainoje, nėra tik nuolatiniai susišaudymai, tai tūkstančiai žuvusiųjų, sužeistų, tai didelė humanitarinė katastrofa su milijonais pabėgėlių ir perkeltų asmenų iš konflikto zonos, tai masiniai žmogaus teisių pažeidimai ir mes negalime leisti Europos šalims susitaikyti su dabartine padėtimi ir laukti, kol ji taps dar vienu užšaldytu konfliktu“, – pažymėjo parlamento vadovas.

  Kalbėdamas apie energetinio saugumo stiprinimą, Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Lietuvos investicijos į energetikos ir transporto infrastruktūrą turėjo teigiamą poveikį, stiprinant ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono energetinį saugumą, Baltijos šalių ekonominį atsparumą ir konkurencingumą.

  „Vakar Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminale priimtas pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis „Clean Ocean“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų žymi naują etapą, formuojant energetikos rinką Baltijos jūros regione“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  NB8 yra aštuonios Šiaurės ir Baltijos valstybės – Suomija, Švedija, Danija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija, Estija, kurios nuo 1992 metų reguliariai bendradarbiauja įvairiose srityse ir politiniuose lygmenyse. Parlamentų pirmininkų susitikimas – kasmetinis renginys, vykstantis rugpjūčio mėnesį.

   

  Šaltinis - Lietuvos Respublikos Seimas

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata