Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Dronningens gate 3, 0152 Oslo, NORWAY / Correspondence: PO Box 4028 AMB, 0244 Oslo

plačiau »

Tel. +47 221 292 00; +370 706 539 89 (skambinant iš Lietuvos)
Faksas +47 221 292 01
El. paštas

Šiaurės ir Baltijos valstybių atstovai aptarė pagrindinius iššūkius regionui

Sukurta 2017.03.17 / Atnaujinta 2017.03.17 12:51
  Šiaurės ir Baltijos valstybių atstovai aptarė pagrindinius iššūkius regionui

  Kovo 16 dieną Osle vykusiame  Šiaurės ir Baltijos valstybių (Nordic Baltic Eight, NB8) tradiciniame Užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime aptarti bendradarbiavimo Jungtinių Tautų  organizacijoje, padėties Ukrainoje,  santykių su Rusija bei regiono saugumo klausimai, taip pat „Brexit“, Europos ateities ir migracijos iššūkiai.

  Susitikime dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad šiuo metu Šiaurės ir Baltijos regionas susiduria su saugumo iššūkiais, kuriuos norint sėkmingai įveikti kaip niekada svarbios  regiono šalių koordinuotos pastangos ir solidarumas tiek daugiašaliuose forumuose, tiek regioniniame lygmenyje.

  „Ypač svarbus glaudus bendradarbiavimas stiprinant regiono saugumą, koordinuojant pozicijas Rytų kaimynystės politikos atžvilgiu, kovojant su propaganda ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus“, – teigė N. Germanas.

  Viceministras taip pat dar kartą atkreipė dėmesį į Baltarusijoje įgyvendinamą atominės elektrinės projektą, kuris pažeidžia tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus.

  „Astravo atominės elektrinės saugumas yra iššūkis ne tik Lietuvai, bet ir visam mūsų regionui, todėl privalome šį klausimą kelti visuose regioniniuose ir tarptautiniuose forumuose“, – pažymėjo N. Germanas.

  Šiaurės ir Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos – bendradarbiavimo ribose šių šalių politikai, diplomatai ir ekspertai keičiasi nuomonėmis ir koordinuoja veiksmus sprendžiant regionui svarbius klausimus. 2017 metais šį bendradarbiavimą koordinuoja Norvegija.

  Naujienlaiškio prenumerata