Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Svarbi informacija dėl judėjimo iš ar į Norvegijos Karalystę

Sukurta 2020.03.15 / Atnaujinta 2020.03.16 18:43
  Svarbi informacija dėl judėjimo iš ar į Norvegijos Karalystę

  Kas yra įleidžiami į Norvegijos Karalystę?

  Nuo kovo 16 d., pirmadienio, 8:00 val., užsienio šalių piliečiai, neturintys gyvenimo leidimo, į Norvegiją nebus įleidžiami. Norvegijos oro uostai neuždaromi. Norvegijos piliečiai, asmenys, turintys gyvenimo leidimą Norvegijoje, EEE šalių (įskaitant Lietuvos Respublikos) piliečiai, kurie Norvegijoje gyvena/dirba, bei jų šeimos nariai galės įvažiuoti į Norvegiją. Visi, kurie atvyksta į Norvegiją ne iš Šiaurės šalių, 14 dienų po jų atvykimo į Norvegiją privalo likti namuose, net jeigu ir neturi ligos simptomų.

  Ar yra skrydžių iš Norvegijos į Lietuvą?

  Šiuo klausimu turite kreiptis į aviakompanijas. Šia dienai yra skrydžių iš Oslo. Iki Oslo galite atvykti vietiniais skrydžiais ir viešuoju transportu

  Ar plaukia keltai?

  Sekite informaciją Jus dominančio keltų interneto puslapyje bei galite kreiptis tiesiogiai į Jūsų bilietų pardavėją.

  Ką daryti jei iš aviakompanijos gavau pranešimą, kad skrydis yra atšauktas, bet oro uosto puslapyje nurodyta, kad skrydis bus?

  Gali būti, kad informacija nesutampa, kadangi informaciją apie skrydžio atšaukimą oro uostas gauna vėliau nei keleiviai pranešimus apie atšaukiamą skrydį. Patariame vadovautis aviakompanijos informacija.

  Mano skrydis bus po savaitės, ar jis bus?

  Informacijos neturime, sekite informaciją Jus dominančio oro uosto interneto puslapyje bei galite kreiptis tiesiogiai į Jūsų bilietų pardavėją.

  Ar galiu išvykti iš Norvegijos?

  Norvegijos oro uostai yra atviri tarptautiniams skrydžiams, į kuriuos turistai / užsienio piliečiai galės išvykti. Iš šalies galite išvykti, bet nerekomenduojama keliauti jei turite nuolatinį gyvenamąjį būstą, kuriame galite prabūti karantino laikotarpiu.

  Esu Norvegijoje, tačiau nesu užsiregistravęs, lankau giminaitį ar kt., kiek laiko galiu čia būti?

  Norvegijoje galite būti nuo atvykimo dienos 3 mėn. vėliau turite kreiptis dėl leidimo gyventi į Policiją savo komunoje arba www.UDI.no

  Norvegijoje neturiu sveikatos draudimo, ar man bus suteikta pirmoji pagalba?

  Taip, bet turite turėti Europos sveikatos draudimo kortelę.

  Visą informaciją rasite apie sąlygas, kur kreiptis, mokesčius, kompensacijas ir kt.: https://bit.ly/33kSq9D

  Mano skrydis į Lietuvą yra per Norvegiją? Ar mane Norvegijoje praleis?

  Nuo kovo 16 d. 8 val. ryto  Norvegijos Karalystė laikinai uždarė savo valstybės sienas. Skelbiama, kad į šalį bus įleidžiami tik nuolat gyvenantys, dirbantys ar turintys leidimą tiekti prekes ar paslaugas Norvegijoje, užsieniečiai. Nors Jūsų reisas yra tranzitinis iš kitos valstybės į Norvegijos Karalystę  pasienio punkte galite susidurti su kliūtimis atvykti į Norvegiją kaip užsienio pilietis.

  Užsiregistravau adresui dėl grįžimo, kada aš būsiu grąžintas į Lietuvą?

  Iki kovo 17 d. 18 val. Lietuvos laiku vyksta registracija, po kovo 17 d.  bus pranešta informacija, laukite.

  Ar galiu išvykti iš Norvegijos, jei neišbuvau 14 d. karantine?

  Negalite, galėsite išvykti, kai išbūsite 14 d. karantine.

  Kas gali registruotis el.paštu [email protected] dėl grįžimo į Lietuvą?

  Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje).

  Ką reiškia 14 d. karantinas?

  Karantinas turi trukti 14 dienų nuo kontakto dienos. Asmenims, atvykusiems iš užsienio, karantino laikotarpis taikomas nuo tos dienos, kai jie atvyko į Norvegiją. Karantine esantys asmenys apsistoja savo namuose arba kitoje tinkamoje apgyvendinimo vietoje. Jie gali išeiti tik tuo atveju, jei vengia artimo kontakto su kitais. Karantine esantys žmonės neturi eiti į darbą ar mokyklą, ilgas keliones Norvegijoje ar užsienyje, nesinaudoti viešuoju transportu ar lankytis vietose, kur susirenka gausus būrys žmonių. Žmonės, keliaujantys darbo metu iš namų į darbo vietą ir atgal ir tai darydami peržengia Norvegijos, Švedijos ir Suomijos sienas, yra atleidžiami nuo karantino keliaujant į darbą ir iš jo, tačiau turi tam turėti įrodančius dokumentus.

  Karantinas Norvegijoje paskelbtas iki balandžio 1 d.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata