Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Trondheime vyko Norvegijos lituanistinių mokyklų seminaras

Sukurta 2019.11.13 / Atnaujinta 2019.11.13 19:21
  Trondheime vyko Norvegijos lituanistinių mokyklų seminaras

  Šių metų lapkričio 2 d. aštuonių Norvegijos lituanistinių mokyklų mokytojai ir vadovai susirinko Trondheime, kur dalyvavo metodiniame seminare „Į individualų vaiką orientuotas ugdymas: kaip išmokyti visą grupę po vieną“. Seminarą vedė ir savo patirtimis dalijosi Larisa Gražienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė, sociologijos mokslų magistrė, KPKC ir „Šviesos“ mokymo centro lektorė.

  Seminaro metu aptarti šiuolaikinio švietimo iššūkiai, diferencijuoto ugdymo svarba ir būdai, kaip efektyviausiai individualizuoti ugdymą mokant lietuvių kalbos išeivijos vaikus. Taip pat kalbėta apie mokytojo vaidmenį ugdyme ir pasikeitusius mokymo proceso ypatumus. Antroje seminaro dalyje daugiau dėmesio skirta praktiniams dalykams – kalbėta apie skirtingas strategijas, skirtas mokiniams pažinti ir pagal tai pritaikyti mokymo turinį.

  Susirinkę dalyviai taip pat turėjo galimybę aptarti lituanistinių mokyklų situaciją Norvegijoje. Pristatyta nauja Facebook grupė „Norvegijos lituanistinių mokyklų švietimo taryba“, kurią sukūrė ir koordinuoja Gintarė Malakė, Justina Ardzijauskienė bei Jolanta Markevičienė. Grupė skirta Norvegijos lituanistinių mokyklų vadovams, mokytojams bei asistentams, o grupės tikslas: kurti glaudesnį ryšį tarp visų Norvegijos lituanistinių mokyklų bendradarbiaujant ir dalinantis gerąja patirtimi, idėjomis, mokymo medžiaga, metodais ir modeliais.

  Pabaigoje buvo aptartas ir Norvegijos lituanistinių mokyklų švietimo tarybos klausimas. Seminaro organizatorės Gintarė Malakė ir Jolanta Markevičienė pristatė švietimo tarybos viziją, kuri galėtų sujungti visas lituanistines mokyklas Norvegijoje. Organizacijos valdybą sudarytų po vieną atstovą iš kiekvienos suinteresuotos lituanistinės mokyklos, kurios savanorišku principu prisidėtų prie vykdomos veiklos bei pritartų organizacijos vertybėms: kryptingai dirbti ties pagalba naujai besikuriančioms mokykloms, konferencijų, seminarų organizavimu, metodinių priemonių įsigijimu ir skirstymu bei lėšų pritraukimu.

  Belieka tik pasidžiaugti produktyviu bei prasmingu seminaru ir palinkėti seminaro dalyviams pritaikyti įgytas žinias bei kompetencijas lituanistinių mokyklų veikloje.

  Seminaro organizatoriai: Trondheimo lituanistinė mokyklos „Baltai“ vadovė Gintarė Malakė ir Oslo lituanistinė mokyklos „Gintaras“ vadovė Jolanta Markevičienė

  Pranešimą parengė Gintarė Malakė

  Naujienlaiškio prenumerata