Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Video konferencija su Norvegijos premjere Erna Solberg apie koronavirusą ir EU migrantus Norvegijoje

Sukurta 2020.11.10 / Atnaujinta 2020.11.11 11:50
  Video konferencija su Norvegijos premjere Erna Solberg apie koronavirusą ir EU migrantus Norvegijoje

  Lapkričio 10 d. įvyko online susitikimas, skirtas temai apie EU migrantus bei koronavirusą, su Norvegijos Karalystės ministre pirmininke Erna Solberg. Tai buvo tiesioginis ministrės pirmininkės kreipimasis į lenkus, lietuvius ir kitus europiečius, kurie gyvenančius bei dirbančius Norvegijoje.

  Erna Solberg ragino migrantus susilaikyti nuo kelionių namo iki pat Kalėdų.

  Pokalbio metu buvo aptartas įvairios informacijos prieinamumo kitomis kalbomis trūkumas, taip pat integracijos sąlygų sudarymo EU migrantams nepakankamumas, lyginant su pabėgėliams sudaromomis sąlygomis. Premjerė pabrėžė, kad pabėgėliai atvyksta į Norvegiją, nes bėga iš savo šalies ir Norvegijoje įsikuria visam laikui, tuo tarpu darbo imigrantai atvyksta į Norvegiją dažniausiai padirbti, o ne įsikurti. Tačiau pažymėjo, kad svarbu, jog migrantai iš Europos šalių patys investuotų ir stengtųsi integruotis visuomenėje.

  Taip pat buvo kalbama apie vakciną. Norvegijai svarbu, kad vakcina būtų saugi. Ministrė pirmininkė tikisi, kad dalį vakcinos Norvegija gaus jau prieš Kalėdas. Pirmiausia vakcinuojami bus poliklinikų ir ligoninių darbuotojai bei rizikos grupėse esantys žmonės. Kol kas neplanuojama vakcinuoti vaikų iki 16 metų.

  Transliacijos įrašas: https://www.facebook.com/itvp.tv/videos/870556670375482

  Tiesioginę transliaciją su ministre pirmininke organizavo Edith Stylo („Polonia“ vadovė) Jurgina M. Henriksen (Vidurio ir Rytų Europos kultūros centro SØK vadovė) ir Hubertas Gorczyca, (www.itvp.tv įkūrėjas).
   

  Naujienlaiškio prenumerata