Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Paulauskas ES+17 valstybių narių vardu pasisakė dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo, įskaitant Rusijos karo Ukrainoje sukeltas pasekmes

Sukurta 2022.07.01 / Atnaujinta 2022.07.01 09:12
    Ambasadorius R. Paulauskas ES+17 valstybių narių vardu pasisakė dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo, įskaitant Rusijos karo Ukrainoje sukeltas pasekmes

    Birželio 30 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos  aukšto lygio susitikime dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas perskaitė bendrą Europos Sąjungos valstybių narių ir dar 17 valstybių (Albanijos, Andoros, Australijos, Gvatemalos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kolumbijos, Korėjos Respublikos, Moldovos, Monako, Naujosios Zelandijos, Sakartvelo, San Marino, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos) pareiškimą, kuriame akcentavo, kad Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą jau padarė itin neigiamą poveikį ir neleis Ukrainai pasiekti su eismo saugumu susijusių 2030 metų darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų.

    „Ukrainos vyriausybės vertinimu, nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios buvo sugriauta arba apgadinta daugiau nei 23 000 km kelių infrastruktūros ir 300 tiltų. Negana to, Rusija sistemingai apšaudo ir sprogdina civilinės infrastruktūros objektus, atakuoja ir naikina ne tik civilines transporto priemones, bet ir humanitarinės pagalbos konvojus. Tokie Rusijos veiksmai yra grubūs tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimai, kurie turi būti ištirti, o atsakingi asmenys patraukti atsakomybėn“, - pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas JT.

    Aukšto lygio susitikime pasisakė beveik 80 valstybių narių atstovų, daugiau nei pusė jų atstovauti ministrų ar kitu aukštu lygiu.  Kitas aušto lygio susitikimas šia tema planuojamas Niujorke 2026 metais.