Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltijos šalys JT Saugumo Taryboje kėlė humanitarinių koridorių Ukrainoje klausimą

Sukurta 2022.03.08 / Atnaujinta 2022.03.08 17:52
  Baltijos šalys JT Saugumo Taryboje kėlė humanitarinių koridorių Ukrainoje klausimą

  Kovo 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje trys Baltijos šalys padarė bendrą pareiškimą, kuriame pasmerkė neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pabrėžė būtinybę kuo skubiau imtis praktinių priemonių JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijos „Dėl agresijos prieš Ukrainą“ humanitarinėms nuostatoms įgyvendinti.

  „Šį Baltijos šalių kreipimąsi padiktavo suvokimas, kad be tarptautinės bendruomenės realių veiksmų Generalinės Asamblėjos rezoliucija liks vien žodžiais. Civilių gyventojų, tarp jų moterų ir vaikų, žūtys yra sunkus karo nusikaltimas. Rusijos kariuomenė turi nustoti apšaudyti ir bombarduoti gyvenamuosius rajonus ir civilinės infrastruktūros objektus. Raginame Rusiją tučtuojau nutraukti ugnį ir sudaryti saugias sąlygas civiliams gyventojams, norintiems evakuotis, padaryti tą per sutartus humanitarinius koridorius į suderintas vietoves. Lietuva vertina Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto pastangas lengvinti karo aukų dalią ir siekiant abiejų konflikto pusių sutarimo dėl humanitarinių koridorių“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškime ypač pabrėžta humanitarinių koridorių, leidžiančių pristatyti būtiniausius krovinius karo veiksmų rajonų gyventojams ir saugiai evakuoti civilius iš gyvybei pavojingų zonų, svarba. Rusija pasmerkta už veiksmus, iki šiol neleidžiančius atidaryti tokių koridorių, nors apie juos tariamasi Ukrainos ir Rusijos atstovų derybose. Taip pat akcentuota būtinybė užtikrinti humanitarinių darbuotojų saugumą karo zonoje.

  Pareiškimą visų trijų Baltijos šalių vardu paskelbė Latvija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  su valstybes sekrtoriumi Gronbech Jensen.jpg

  Balandžio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas darbo vizitu lankėsi Kopenhagoje, Danijoje. Vizito metu įvyko susitikimai su Danijos Vystomojo klausimų bei Šiaurės valstybių bendradarbiavimo ministru Flemming Møller Mortensen, Danijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Europos klausimams ir Arkčiai Carsten Grønbech-Jensen, užsienio politikos aktualijos aptartos su Danijos ministrės pirmininkės biuro vadove Europos Sąjungos (ES) klausimams Ida Hannibal.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  DSC_9749.jpg

  Balandžio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Rygoje, Latvijoje, vykusiame Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi, Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets ir Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock.

  Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_0992.jpeg

  Kovo 18 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet. Susitikimo metu aptarti Lietuvos prioritetai JT žmogaus teisių taryboje, žmogaus teisėms ir tarptautinei tvarkai kylantys iššūkiai, išsakyta visapusiška parama Vyriausiosios komisarės biuro veiklai.

  Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  275528659_490102675899151_6960225179802515462_n.jpg

  Šią savaitę Lietuva, Latvija ir Estija išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.

  Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Atstovybių naujienos »
  desinfo_foto1.png

  Kovo 9 dieną Lietuvos nuolatinė atstovybė prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje (OPCW - Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons) Hagoje, Nyderlanduose, kartu su Nyderlandų, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystė atstovybėmis, surengė diskusiją apie Rusijos Federacijos skleidžiamą dezinformaciją cheminio ginklo panaudojimo srityje.

  Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »