Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

E. Meilūnas: Rusijos pasamdyti „Wagner“ samdiniai Afrikoje daro nusikaltimus žmoniškumui

Sukurta 2022.07.12 / Atnaujinta 2022.07.12 14:15
  E. Meilūnas: Rusijos pasamdyti „Wagner“ samdiniai Afrikoje daro nusikaltimus žmoniškumui

  Liepos 12 dieną Paryžiuje, Prancūzijoje, įvyko Tarptautinės kovos su terorizmu akademijos rėmėjų konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

  Konferencijos metu viceministras teigė, jog terorizmo grėsmei vis labiau plintant Afrikos žemyne – Sahelyje, Gvinėjos įlankoje, Afrikos Rage – pietiniame Europos Sąjungos (ES) pakraštyje esantis regionas tampa tiesioginiu saugumo iššūkiu ES. E. Meilūnas pažymėjo, kad Lietuva remia akademijos veiklą, o taip pat, kartu su kitomis ES valstybėmis, dalyvauja įvairiose kovos su terorizmu misijose Afrikoje.

  E. Meilūnas taip pat atkreipė konferencijos dalyvių dėmesį į destruktyvią Rusijos veiklą Afrikoje. „Ne paslaptis, kad dalis tų pačių „Wagner“ samdinių, kuriuos iš įvairių regionų Rusija samdė agresijai prieš Ukrainą, šiandien yra dislokuoti Afrikoje ir ten daro nusikaltimus žmoniškumui. Tai didina nestabilumą ir nesaugumą pasaulyje ir taip pasitarnauja vietinėms teroristinėms organizacijoms“, – sakė viceministras.

  Tarptautinės kovos su terorizmu akademija (angl. International Counter-Terrorism Academy (ICTA), įkurta 2018 metais netoli Abidžano, yra bendras Prancūzijos ir Dramblio Kaulo Kranto inicijuotas projektas. Akademijos paskirtis – mokyti saugumo ir gynybos pajėgas bei teisėsaugos atstovus kovoti su terorizmu. Didžiausias dėmesys skiriamas Sahelio ir Gvinėjos įlankos regiono valstybių teisėsaugos institucijų gebėjimų plėtojimui.

  Siekdama stiprinti savo veiklą, ICTA pakvietė į akademijos veiklą įsijungti naujus partnerius. Tuo tikslu Prancūzijoje ir buvo surengta Europos ir užsienio reikalų bei Dramblio Kaulo Kranto gynybos ministrų globojama Akademijos rėmėjų konferencija.