Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis dalyvaus Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS užsienio reikalų ministrų susitikime Romoje

Sukurta 2021.06.27 / Atnaujinta 2021.06.27 14:02

Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Romoje, Italijoje, dalyvaus Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministras taip pat turės atskirus dvišalius susitikimus su Turkijos, Kosovo ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu, Donika Gervalla- Schwarz ir Dominicu Raabu.

Svarbiausi tarptautiniai Koalicijos veiklos formatai yra JAV vadovaujama operacija „Įgimtas ryžtas“ ir NATO misija Irake. Lietuva dalyvauja minėtose operacijoje ir misijoje, šį dalyvavimą numatoma didinti.

Daesh/ISIS netekus fizinės teritorijų kontrolės šiaurės rytų Sirijoje ir šiauriniame Irake, Koalicija, kurios siekiamas galutinis rezultatas – ilgalaikis ir negrįžtamas Daesh/ISIS sunaikinimas, savo veiklą pastaruoju metu fokusuoja į civilių asmenų teisių gynybą iš Daesh/ISIS atkovotose Sirijos ir Irako teritorijose, tinkamą užsienio teroristinių kovotojų perkėlimą į jų kilmės valstybes, didina gebėjimus kovoti su Daesh/ISIS propaganda, siekia užkardyti finansavimą grupuotės likučiams, galimybes rekrūtuoti naujus narius bei savo teroristinę veiklą perkelti į subsacharinės Afrikos valstybes.