Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Izraelis stiprins bendradarbiavimą inovacijų ir aukštųjų technologijų srityje

Sukurta 2021.03.16 / Atnaujinta 2021.03.16 14:31
  Lietuva ir Izraelis stiprins bendradarbiavimą inovacijų ir aukštųjų technologijų srityje

  Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

  Daugiausia dėmesio skirta inovacijų temai, bendradarbiavimui energetikos inovacijų ir gyvybės mokslų srityse, dalintasi patirtimi ekonominės diplomatijos srityje, pristatyta sėkminga Izraelio gyventojų vakcinavimo kampanija ir COVID-19 pandemijos valdymo strategija.

  Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos direktorės Dalios Kreivienės teigimu, Izraelis – svarbus Lietuvos partneris regione, tačiau kalbant apie ekonominį bendradarbiavimą yra daug erdvės santykių vystymui ir plėtrai.

  „Turėtume ir toliau aktyvinti dvišalius santykius gyvybės mokslų, kibernetinio saugumo, inovatyvios energetikos bei kituose aukštųjų technologijų sektoriuose. Pandemijos kontekste itin aktualūs tampa tarptautiniai moksliniai tyrimai sveikatos srityje: intensyvus bendradarbiavimas su Izraeliu šiuo aspektu Lietuvai būtų labai naudingas, ypač žinant, kad Izraelis užima lyderio pozicijas kovoje su koronavirusu“, - pabrėžė D. Kreivienė.

  Konsultacijų metu Izraelio atstovai supažindinti su stambių investicijų pritraukimo iniciatyva „Žaliasis koridorius“, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano investicinėmis kryptimis, Lietuvos gyvybės mokslų ir biotechnologijų sektoriaus privalumais, Izraelio įmonės pakviestos dalyvauti gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2021“.

  Izraelis pristatė šalies inovacijų agentūrą ir jos projektus, galimybes dvišaliams moksliniams projektams, pasidalijo skiepijimo nuo koronaviruso ir pandemijos valdymo patirtimi. Abiejų šalių atstovai taip pat diskutavo apie ekonominę diplomatiją ir nacionalinių institucijų bendradarbiavimą užtikrinant valstybės ekonominius interesus užsienyje.

  Lietuvos ir Izraelio prekybos apyvarta pernai augo 30 proc. ir siekė 119 mln. eurų. Izraelis tarp Lietuvos prekybos partnerių užima 40 vietą. Izraelio tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė beveik 60 mln. eurų. Daugiausia investuota į didmeninę ir mažmeninę prekybą, privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą, nekilnojamojo turto operacijas, informaciją ir ryšius.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ALBC 1.jpg

  Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5545.jpg

  Birželio 25 dieną pirmajame naujos sudėties Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) nuotoliniame posėdyje buvo pristatyta Užsienio reikalų ministerijos inicijuota ir penkių ministrų pasirašyta deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5542.JPG

  Birželio 25 dieną vykstančiame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje paskelbta Deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  DSC_6080.jpg

  Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

  Didėjant konfliktui Artimuosiuose Rytuose, gegužės 18 dieną rengiama neeilinė Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba. Nuotoliniame posėdyje ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Izraelyje ir Palestinoje bei būdus, kaip ES galėtų paskatinti konflikto puses grįžti prie derybų stalo.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  19_Dalyviai.png

  Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »