Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skirs 50 tūkst. eurų pabėgėlius iš Venesuelos priimančioms šalims

Sukurta 2021.06.18 / Atnaujinta 2021.06.18 14:10

Birželio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Kanados vyriausybės kartu su Tarptautine migracijos organizacija ir Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiuoju pabėgėlių komisariatu organizuotoje Solidarumo su Venesuelos pabėgėliais konferencijoje.

Trečią kartą organizuotos konferencijos metu buvo renkamos lėšos pabėgėlių iš Venesuelos humanitarinėms reikmėms ir jų integracijai priimančiose šalyse.

Konferencijos metu viceministras M. Adomėnas paskelbė apie Lietuvos įsipareigojimą skirti 50 tūkst. eurų sumą pagalbai pabėgėlius iš Venesuelos priimančioms šalims.

„Politinė, ekonominė ir humanitarinė krizė Venesueloje tęsiasi jau keletą metų. Padėtis šalyje išprovokavo pabėgėlių ir migrantų krizę Lotynų Amerikoje. Per keletą metų Venesuelą paliko 5,6 mln. gyventojų, pasitraukusių į Kolumbiją, Peru, Braziliją, Čilę ir kitas kaimynines Lotynų Amerikos šalis, kurios neturi pakankamai resursų tokiam pabėgėlių srautui suvaldyti, todėl solidarumas su šiomis šalimis yra ypač svarbus“, - sakė viceministras.