Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva teiks paramą Azerbaidžanui kelių transporto saugos srityje

Sukurta 2022.07.07 / Atnaujinta 2022.07.07 15:28

Liepos 4 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku pranešė, kad Lietuva kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Lenkija, laimėjo ES Dvynių programos projektą „Kelių eismo saugumo didinimas Azerbaidžane“.

Projektą su Lenkijos partneriais įgyvendins Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA), Susisiekimo ministerijos, Transporto kompetencijų agentūros bei Policijos ekspertai.

Šio projekto tikslas – pasidalinti savo turima patirtimi su Azerbaidžano giminingomis institucijomis teisėkūros, kelių saugos valdymo sistemos kūrimo bei švietimo srityse. Teisinę Azerbaidžano keleivių ir krovinių vežimo, tipo patvirtinimo, automobilių servisų reglamentavimo bei elektromobilių, autonominių automobilių sistemą pastiprinti LTSA padės kolegos iš Susisiekimo ministerijos. Transporto kompetencijų agentūros bei Policijos ekspertai padės Azerbaidžanui sukurti efektyvią kelių saugos valdymo sistemą. Saugaus eismo švietimo ir komunikacijos klausimais Azerbaidžanui talkins LTSA ir Policijos atstovai.

Tai jau ketvirtas šiais metais Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Azerbaidžane. Iš viso Lietuva jau yra laimėjusi septyniolika projektų, bendra jų vertė – 20,25 milijonai eurų. Ankstesniais metais Lietuvos institucijos su partneriais Azerbaidžane dalijosi patirtimi kovos su korupcija klausimais, taip pat lietuviai stiprino Azerbaidžano radiacinės saugos infrastruktūrą, padėjo vystyti Kultūros ir turizmo ministerijos Turizmo departamento gebėjimus. Lietuvos ekspertams buvo patikėtas projektas Azerbaidžano valstybės tarnybai modernizuoti, suteikta parama Valstybiniam statistikos komitetui ir Valstybinei mokesčių tarnybai prie Ekonomikos ministerijos, parama Darbo ir socialinės apsaugos ministerijai modernizuojant valstybines įdarbinimo paslaugas, parama diegiant privalomo sveikatos draudimo sistemą, pensijų reformą ir kitose srityse.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 132 ES Dvynių projektų atrankas. Europos Komisijos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke. Daugiausia projektų Lietuva yra laimėjusi Rytų partnerystės šalyse: Azerbaidžane – 17, Ukrainoje – 13, Moldovoje – 12, Sakartvele - 11, Armėnijoje - 4, Baltarusijoje – 4.