Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Liublino trikampio užsienio reikalų ministrų bendras pareiškimas Stalino nurodymu vykdytos Krymo totorių deportacijos 77-ųjų metinių proga

Sukurta 2021.05.18 / Atnaujinta 2021.05.18 12:01

Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

Gegužės 18 – oji yra viena iš tragiškiausių praėjusio šimtmečio datų. Stalino totalitariniam režimui deportavus dešimtis tūkstančių Krymo totorių, jie atsidūrė visiško sunaikinimo grėsmės akivaizdoje. Daugelis ištremtųjų žuvo, likusiems buvo uždrausta grįžti į tėvynę – Krymą. Buvo siekiama visus asmenis priverstinai asimiliuoti, kad atsirastų  „naujoji sovietinė visuomenė“. Tačiau, laimei, jie priešinosi.

Todėl, šiuo metu, Kijevas, Vilnius ir Varšuva iš visų jėgų stengsis viešinti istorinius faktus ir užtikrinti tinkamą tarptautinį jų vertinimą.

Deja, praėjus septyniems dešimtmečiams po šio siaubingo nusikaltimo, mūsų karta vėl stebi praeities įvykių pasikartojimą.

Laikinai okupavusi Krymą, Rusija ėmėsi naujų represijų prieš Krymo totorių bendruomenę. Krymo totoriai vėl susiduria su žmogaus teisių pažeidimais. Jie yra persekiojami dėl savo įsitikinimų, religijos ir dėl nepritarimo Krymo okupacijai. Uždrausta Krymo totorių tautinio parlamento Medžliso veikla, vykdomas persekiojimas, diskriminacija. Tokie Rusijos, kaip okupacinės valdžios, veiksmai yra nepriimtini šiandieniniame pasaulyje ir reikalauja tinkamo tarptautinės bendruomenės atsako.

Veiksmingiausias atsakas - Krymo pusiasalio okupacijos nutraukimas. Mūsų valstybių vyriausybės kartu su partneriais toliau sieks atkurti pagarbą tarptautinei teisei ir Ukrainos suverenitetą Kryme. Be abejo, patikimiausias ginklas šioje kovoje - solidarumas su Krymo totoriais ir pasaulio žmonių vienybė siekiant bendro tikslo.

2021 m. rugpjūčio 23 d. Kijeve vyks inauguracinis Tarptautinės Krymo platformos viršūnių susitikimas, sustiprinsiantis mūsų pastangas šioje srityje.

Tikimės parengti aiškų pasaulio bendruomenės veiksmų planą, padėsiantį pasiekti tikslą - nutraukti laikiną Rusijos okupaciją ir atkurti Krymo totorių teises.

Esame įsitikinę, kad bendros pastangos ir tarptautinis solidarumas prisidės prie Krymo išvadavimo nuo Rusijos okupacijos, o taip pat prie Krymo totorių teisių ir laisvių atkūrimo Ukrainos Kryme.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
GK_Luckas1.jpg

Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »
4.jpg

Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.

20210520_113513.jpg

Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

Atstovybių naujienos »
DSC_1180.jpg

Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »