Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Paryžiuje pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą

Sukurta 2021.11.10 / Atnaujinta 2021.11.14 10:43
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą

   Lapkričio 10 dieną UNESCO Generalinėje konferencijoje ministras Gabrielius Landsbergis pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą ir Tarptautinę komunikacijos vystymo programą 2021-2025 m. laikotarpiui. Savo kalboje UNESCO Generalinės konferencijos 41-osios sesijos plenarinių debatų metu ministras pabrėžė UNESCO vaidmens svarbą daugiašalėje sistemoje.

   „Unikalus UNESCO mandatas švietimo, mokslo ir kultūros srityse skatina dialogą tarp valstybių ir taip leidžia stiprinti ilgalaikę taiką, darnų vystymąsi ir žmogaus teises“, – teigė užsienio reikalų ministras.

   Pristatydamas Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą, ministras išskyrė Lietuvos prioritetines sritis. „Lietuva kandidatuoja į UNESCO Vykdomąją tarybą, norėdama toliau remti visapusį, aukštos kokybės išsilavinimą, skatinti mokslo, skaitmeninių technologijų ir inovacijų vystymąsi, stiprinti žiniasklaidą ir visuomenės raštingumą“, – pažymėjo G. Landsbergis.

   Kalboje ministras kelis kartus pabrėžė dezinformacijos visuomenei keliamus pavojus tiek pandemijos, tiek kituose kontekstuose. Ministras pažymėjo, kad Lietuva ir toliau kovos su šia grėsme bei gins saviraiškos, žiniasklaidos laisvę bei stiprins žurnalistų saugumą.

   Pasisakyme ministras aptarė ir kitas UNESCO veiklos sritis: pabrėžė Lietuvos indėlį į UNESCO pasaulinių prioritetų – lyčių lygybės ir Afrikos vystymosi siekį, pasisakė apie kultūrinio paveldo svarbą bei pristatė Kauno modernizmo architektūros nominaciją į Pasaulio paveldo sąrašą.  Taip pat minėjo technologijų vystymosi svarbą ir būtinybę taikyti etines normas dirbtinio intelekto srityje.

   Baigdamas kalbą, ministras priminė, kad UNESCO yra tarptautinė organizacija ir norint, kad ji veiktų efektyviai, reikia visų valstybių indėlio. „Tik daugiašalis bendradarbiavimas ir visų valstybių narių parama bei bendros pastangos leis pasiekti tarptautinius ir nacionalinius tikslus“, – teigė ministras G. Landsbergis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   1.jpg

   Lapkričio 4 dieną, minint Lietuvos narystės UNESCO 30-ąsias metines, Paryžiuje įsikūrusioje šios tarptautinės organizacijos būstinėje Lietuvos nuolatinė atstovybė, kartu su šią sukaktį mininčiomis Estijos ir Latvijos nuolatinėmis atstovybėmis surengė priėmimą. Renginio metu valstybių narių delegacijoms buvo pristatyta Lietuvos kandidatūra į UNESCO Vykdomąją tarybą, taip pat Lietuvos siekis tapti UNESCO Tarptautinės komunikacijos plėtros programos Tarybos, užsiimančios žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės klausimais, nare.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   LR atstovybės UNESCO foto 1 (4).jpg

   Rugsėjo 16 dieną Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje atidaryta pasaulinio garso lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės šimtosioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   51479545075_9fe0db1493_k.jpg

   Rugsėjo 15 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ambasadorė Jolanta Balčiūnienė Paryžiuje įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei Audrey Azoulay.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Kultūros ministru Simonu Kairiu bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministre Agne Kudarauskiene Lietuvoje reziduojantiems ir Lietuvai akredituotiems ambasadoriams nuotoliniu būdu pristatė Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą 2021-2025 metų kadencijai.

   Daugiašaliai santykiai »
   50881258706_2e5374a8ce_k.jpg

   Sausio 27 dieną Paryžiuje (Prancūzija) ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay. Pokalbio metu ministras pagyrė generalinės direktorės pastangas kurti efektyvią ir moderniems iššūkiams pasiruošusią UNESCO, aptarė organizacijos įdirbį dirbtinio intelekto etikos klausimais, bendrus UNESCO ir Lietuvos prioritetus komunikacijos ir informacijos srityje, išraiškos laisvės ir žurnalistų saugumo klausimus bei Lietuvos įsitraukimą kovojant su dezinformacija.

   Daugiašaliai santykiai »