Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Skiriamas finansavimas kultūros ir mokslo misijoms Italijoje ir Lietuvoje

Sukurta 2020.08.06 / Atnaujinta 2020.08.06 15:32

Lietuvos mokslininkai, dėstytojai, ekspertai, kultūros asmenybės ir veikėjai, kurie ketina priimti kvietimus praleisti tam tikrą laikotarpį Italijos universitetuose ar kultūros įstaigose studijų ar mokslinių tyrimų tikslais, per Italijos kultūros institutą Vilniuje gali kreiptis į Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministeriją paramos tiek kultūrinių, tiek mokslinių misijų finansavimui.

Paraiškų pateikimo terminas – iki lapkričio 5 dienos. Neperžengiant dabartinės tarptautinės ekstremalios padėties nustatytų ribų, šia iniciatyva siekiama remti Italijos universitetų, kultūros ir kūrybinės sistemos internacionalizavimą ir ypač plėtoti partnerystės ryšius ir kultūrinius ar mokslinius projektus tarp Lietuvos ir Italijos institucijų, galinčių atskleisti jų poveikį vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu.

Finansinė parama, dėl kurios galima kreiptis į Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministeriją, bus išmoka, kuri iš dalies padengs pragyvenimo išlaidas Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Italiją. Gautos paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į pareiškėjo charakteristikas, įskaitant jo gyvenimo aprašymą ir amžių; galimą vidutinės trukmės ir ilgalaikį misijos poveikį plėtojant kultūros ar mokslo projektus ir bendradarbiavimą tarp Italijos ir užsienio institucijų; susijusių kultūros institucijų prestižą; išmokų gavėjų rotacijos principą.

Iškilus klausimams, galima kreiptis į Italų kultūros institutą, tel. 2611076, 2611077. Visa naudinga informacija prieinama interneto svetainėje: https://iicvilnius.esteri.it/iic_vilnius/lt/opportunita/cooperazione_culturale_e_scientifica/cooperazioneculturale.html

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Lietuva solidarizuojasi su migracijos spaudimą patiriančia Italija, todėl priėmė sprendimą į Lietuvą savanoriškai perkelti dar 10 asmenų, kuriems reikalinga tarptautinė pagalba.

 

Daugiašaliai santykiai »
image00006.jpeg

Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankosi Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, saugumo situacija regione, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Baltarusijoje, Ukrainoje ir Pietų Kaukaze, Rytų partnerystės iniciatyva, ES plėtra ir kova su pandemija.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankysis Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu ketinama aptarti dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) ir NATO darbotvarkės klausimus, santykius su Rusija ir Kinija, situaciją Baltarusijoje ir Ukrainoje, Rytų partnerystės iniciatyvą.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
M. Cocciolito ir ambasadorius R. Šlepavičius.jpg

Italijoje darbą pradeda Lietuvos garbės konsulas Teramo mieste Maurizio Cocciolito. Jo vadovaujamo garbės konsulato apygarda apims Italijos Abrucų regioną.

Atstovybių naujienos »
DSC_3199.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta gerais dvišaliais santykiais. L. Linkevičius akcentavo dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialą, ypač tokiose srityse, kaip informacinių technologijų ir komunikacijų (ICT), gyvybės mokslų bei finansinių technologijų. Sutarta dėl poreikio toliau stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

Daugiašaliai santykiai »