Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Screenshot (520).png

Spalio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame renginyje „Grįžimas į Lietuvą: su kokiais iššūkiais susiduria grįžtantieji ir kaip juos spręsti?“, kurį organizavo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras, įgyvendinantis projektą „Renkuosi Lietuvą“.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
11 visi.jpg

Spalio 21‒23 dienomis Hiutenfelde, Vokietijoje, vykusiame Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų ir lietuvių kraštų bendruomenių lyderių Europoje suvažiavime buvo aptartas valstybės ir diasporos bendradarbiavimas. Susitikime dalyvavo 23 diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų vadovai ir per 20 diasporos organizacijų atstovų iš 15 Europos šalių.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »

Spalio 21–23 dienomis Hiutenfelde, Vokietijoje, vyks Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų ir lietuvių kraštų bendruomenių lyderių Europoje suvažiavimas, kuriame bus aptariami aktualiausi Lietuvos diasporos politikos klausimai ir bendradarbiavimas su Europos lietuvių bendruomenėmis.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
signal-2022-10-18-212327_002.jpeg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neoficialaus vizito Liuksemburge metu susitiko su Liuksemburgo lietuvių bendruomene, kurioje šiuo metu yra daugiau nei 1200 narių. Ministras taip pat susitiko su Liuksemburgo kultūros ir teisingumo ministre Sam Tanson.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6496.jpg

Spalio 18 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Monagane, Airijoje, veikiančioje bendrojo lavinimo mokykloje Beech Hill College lietuvių kalbos besimokančiais jaunaisiais lietuvaičiais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
20221013_202758.jpg

Spalio 13 dieną iš Venesuelos į Lietuvą atskrido 13 Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_5457.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad lietuvių kalbos puoselėjimas užsienyje – ne tik svarbus ryšio su Lietuva išlaikymo, bet ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas, valstybės išlikimo garantas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_5124.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanojo lituanistinių mokyklų steigėjus, mokytojus ir lietuvybės puoselėtojus ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
image00002.jpeg

Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas dalyvavo iškilmingame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės (JKLB) Londono 1-ojo skyriaus 75 metų jubiliejus renginyje.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
0.jpg

Rugsėjo 1 dieną kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikime buvo aptarti diasporos politikos įgyvendinimo klausimai.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »

Rugpjūčio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis patvirtino Lietuvos diasporos politikos strateginių gairių „Globali Lietuva“ 2022‒2030 m. įgyvendinimo 2022–2024 m. veiksmų planą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Capture19.png

Liepos 19 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) XVII Seimo sesijoje, skirtoje aptarti Lietuvos institucijų ir organizacijų bendradarbiavimą su PLB.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga skyrė apdovanojimus Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai.png

Liepos 18 dieną prasidėjusio XVII Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimo dalyviams perduotas užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimas, kuriame ministras išreiškė padėką diasporai, kuri aktyviai puoselėja lietuvybę, remia Lietuvą, stiprina ryšius su Tėvyne, o šiuo metu padeda ir Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
20220715_104424-2.jpg

Liepos 14‒17 dienomis Druskininkuose vykstančiose XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse pirmą kartą veikia stendas, kuriame žaidynių dalyviams ir svečiams, planuojantiems ar svarstantiems galimybę grįžti į Lietuvą yra teikiamos konsultacijos aktualiais su tuo susijusiais klausimais.

Užsienio lietuviai »
20220712_145906~2.jpg

Liepos 12 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Australijos lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininke, Lietuvos Respublikos Seimo – Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nare, atstovaujančia lietuvių bendruomenėms Rytų Azijos ir Okeanijos regione, Rasa Mauragiene.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Daugiau naujienų