Santuokos registravimas ambasadoje

Sukurta 2014.08.04 / Atnaujinta 2023.02.03 15:58

Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijos Karalystėje yra registruojamos santuokos, sudaromos tarp dviejų Lietuvos Respublikos piliečių. 

Prašymai gali būti teikiami:

 • atvykus į ambasadą asmeniškai, prieš tai iš anksto užsiregistravus į priėmimą konsulinių paslaugų registracijos tinklalapyje, pateikus galiojančius asmens tapatybės dokumentus ir vietoje užpildžius ir pasirašius prašymą.
 • registruotu paštu ar per kurjerį, atsiunčiant prašymą sudaryti santuoką ambasadai, laikantis šių reikalavimų:
  • prašymas turi būti originalus, t. y. su aiškiai matomais ranka pasirašytais originaliais parašais (gali būti atsiųsti ir du atskiri prašymai);
  • prie prašymo įregistruoti santuoką originalo turi būti pridėtos galiojančių Lietuvos Respublikos pasų arba asmens tapatybės kortelių kopijos (atvykus į ambasadą įregistruoti santuokos būtina su savimi turėti originalius asmens tapatybės dokumentus, kurių kopijos buvo pateiktos paštu ar per kurjerį);
  • prie prašymo turi būti pridėtas patvirtinimas apie sumokėtą konsulinį mokestį už santuokos įregistravimą (kadangi konsulinio mokesčio tarifai ambasadoje Norvegijoje kinta kas mėnesį, atsižvelgiant į NOK kursą, rekomenduojame susimokėti už satuoką ir santuokos išrašą santuokos sudarymo dieną).

Reikalingi dokumentai

 • Galiojantys asmens tapatybės dokumentai - Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė; 
 • jei kuris nors iš Jūsų ar abu nesate deklaravę išvykimo iš Lietuvos – privalėsite užpildyti deklaracijas dėl išvykimo iš Lietuvos;
 • prašymas registruoti santuoką.

Santuoka registruojama ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo prašymo padavimo dienos.

Esant svarbioms priežastims (nėštumas, sunki liga, išvykimas į tolimojo plaukiojimo reisą ar atlikti karinės užduoties užsienio valstybėje, išvykimas į diplomatinę tarnybą) santuoka gali būti registruojama nepraėjus mėnesiui, bet praėjus ne mažiau kaip 2 savaitėms nuo dokumentų pateikimo dienos. Tokiu atveju reikia pateikti dokumentą, patvirtinantį nurodytą svarbią priežastį (dokumentas turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir patvirtintas pažyma Apostille). Norvegijoje dokumentus pažyma Apostille tvirtina Apskrities viršininko institucija (norv. Statsforvalteren (anksčiau Fylkesmannen))

Registruojant santuoką turi dalyvauti abu susituokiantys asmenys ir du liudytojai (jie gali būti ir ne Lietuvos piliečiai, tačiau būtinai turi būti pilnamečiai).

Visi 4 turite turėti su savimi galiojančius asmens tapatybės dokumentus - pasus arba asmens tapatybės korteles.

Už santuokos įregistravimą ir santuokos įrašo išrašo išdavimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

Konsulinio mokesčio tarifai

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha