Užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2014.07.31 / Atnaujinta 2021.05.12 10:14

Jei Jums užsienio valstybėje gimė vaikas, turite jo gimimą įtraukti į apskaitą Lietuvoje.

Lietuvos Respublikos ambasadai Norvegijos Karalystėje prašymą ir dokumentus dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje gali pateikti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolatos gyvenantys Norvegijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos (jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę, tai bus galima padaryti atvykus į ambasadą).

Norint gimimą įtraukti į apskaitą per Lietuvos Respublikos ambasadą (atvykus į ambasadą, iš anksto užsiregistravus konsulinių paslaugų registravimo sistemoje https://keliauk.urm.lt/consult-registration), turi būti pateikiami šie dokumentai:

  • prašymas įtraukti vaiko gimimą į apskaitą Lietuvoje (pildomas ambasadoje);
  • vaiko tėvų asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus: galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • užsienio valstybės institucijos išduotą gimimo liudijimą, legalizuotą ar patvirtintą pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip ir išverstą į lietuvių kalbą, Apostille versti nereikia.

SVARBU:    

Norvegijos Gyventojų registro (norv. Folkeregistre) išduotą gimimo liudijimą, patvirtintą Apostille ir išverstą į lietuvių kalbą (Norvegijoje išduotus dokumentus Apostille spaudu legalizuoja Apskrities valdytojo įstaiga (norv. Statsforvalteren (anksčiau Fylkesmannen)).

Užsienio valstybės institucijoje įregistruotas vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą įrašant gimimo įrašą ir išduodant gimimo liudijimą. Duomenys apie vaiką ir jo tėvus gimimo įraše perrašomi iš užsienio valstybės institucijos išduoto gimimo liudijimo.

Papildomai pateikiami dokumentai:

  • Santuokos liudijimas, jeigu vaiko tėvai susituokę ir šie duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registro duomenų centrinę bazę;
  • ištuokos liudijimas, jeigu vaiko tėvai išsituokę, ar buvusio sutuoktinio mirties liudijimas, jeigu vaikas gimė našlei, kai šie duomenys nėra įtraukti į Gyventojų registro duomenų centrinę bazę.

Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jei Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip, Apostille versti nereikia.

Už gimimo įtraukimą į apskaitą ir gimimo liudijimo išdavimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

Konsulinio mokesčio dydžius galima rasti čia.

SVARBU:    

Nuo 2020 m. spalio 31 d., įsigaliojus Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimams, prašymus dėl civilinės būklės aktų registravimo ir kitų paslaugų (įrašų pakeitimo, įtraukimo į apskaitą, išrašų išdavimo ir pan.) galima pateikti bet kuriai civilinės metrikacijos įstaigai tiesiogiai, t.y. atvykus į Civilinės metrikacijos įstaigas Lietuvoje, registruotu paštu arba per kurjerį, taip pat per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą. Tokiu atveju paslauga kainuotų pigiau, nei teikiant prašymą per konsulinę įstaigą.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha