Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.07.31 / Atnaujinta 2021.01.20 13:08

Konsulinių pareigūnų atliekami notariniai veiksmai nuo 2021 m. sausio 1 d. pagal Lietuvos Respublikos notariato įstatymo 27 straipsnį:

Lietuvos Respublikos konsuliniai pareigūnai atlieka šiuos notarinius veiksmus:

 1. tvirtina testamentus;
 2. tvirtina įgaliojimus;
 3. tvirtina pareiškimus dėl tėvystės pripažinimo;
 4. tvirtina išankstinius nurodymus;
 5. tvirtina sutartis dėl pagalbos priimant sprendimus;
 6. tvirtina sutuoktinio ir bendraturčių rašytinius sutikimus sudaryti sandorius;
 7. tvirtina bendraturčių pareiškimus dėl pirmenybės teisės pirkti parduodamas bendrosios nuosavybės turto dalis;
 8. tvirtina pareiškimus dėl palikimo atsisakymo;
 9. liudija dokumentų nuorašų ir jų išrašų tikrumą;
 10. liudija parašo dokumentuose tikrumą;
 11. tvirtina faktą, kad fizinis asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje;
 12. priima saugoti asmeninius testamentus;
 13. tvirtina dokumentų pateikimo laiką;
 14. atlieka kitus įstatymų numatytus notarinius veiksmus.

Notariniai veiksmai ambasadoje atliekami tik Lietuvos Respublikos piliečiams. Užsieniečiams, asmenims be pilietybės ir juridiniams asmenims, notariniai veiksmai ambasadoje neatliekami.

Norėdami atlikti notarinį veiksmą, konsuliniam pareigūnui būtinai turėsite pateikti savo galiojantį asmens tapatybę liudijantį dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą arba ATK).

Notariniai veiksmai atliekami iš karto, kai pateikiami reikiami dokumentai ir paimamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis (sumokamas grynaisiais pinigais arba mokėjimo pavedimu į konsulinių įstaigų užsienyje atidarytas sąskaitas) ir atlyginus faktines išlaidas, susijusias su notarinių veiksmų atlikimu.

Jeigu reikia papildomos informacijos ar konsultacijos, notarinių veiksmų atlikimas gali būti atidėtas, tačiau ne ilgiau kaip 20 kalendorinių dienų arba reikiamos informacijos ar dokumentų gavimo.

Už dokumentų surašymus ir notarinių veiksmų atlikimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

SVARBU:    

Konkretūs notariniai veiksmai atliekami užsiregistravus https://keliauk.urm.lt/consult-registration - skiltis: "notariniai veiksmai". Dėl skubaus notarinio  veiksmo, kaip dokumento nuorašo patvirtinimas, parašo tikrumo paliudijimas ir pan. (išskyrus įgaliojimus), maloniai prašome kreiptis tel. +47 221 292 00 arba el. paštu: [email protected]

Užsiregistravus vizitui dėl įgaliojimo pasirašymo, būtina atskirai susisiekti su konsuliniu pareigūnu el. paštu [email protected] ir nusiųsti visus reikalingus dokumentus iš anksto, vėliausiai likus 5 darbo dienoms iki vizito dienos, ir gauti konsulinio pareigūno patvirtinimą, kad dokumentai yra paruošti ir galima atvykti pasirašyti įgaliojimo.

Jei jau turite surašytą įgaliojimą, kurį norite patvirtinti, prašome tekstą (Word formatu) iš anksto atsiųsti konsuliniam pareigūnui el. paštu [email protected] , vėliausiai likus 5 darbo dienoms iki vizito dienos.

Įgaliojimų tvirtinimas

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad ambasada tvirtina tik labai tikslų, aiškiai ir teisingai, taisyklinga lietuvių kalba surašytą bei visus teisinius reikalavimus atitinkantį įgaliojimą, todėl, prieš atvykstant į ambasadą, rekomenduojama savo surašytą įgaliojimą konsuliniam pareigūnui nusiųsti el. paštu [email protected] ir pasitikslinti, ar nusiųstas įgaliojimas atitinka visus reikalavimus.

Už įgaliojimo patvirtinimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

Jeigu pageidaujate, kad įgaliojimą surašytų ambasados konsulinis pareigūnas, iš anksto ambasadai el. paštu [email protected] turėtumėte nusiųsti šiuos dokumentus:

 

 • laisvos formos prašymą, adresuotą ambasadai, prašyme turėtumėte nurodyti:
  • asmens, kurį norite įgalioti, duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamamosios vietos adresą Lietuvoje);
  • veiksmus, kuriuos norite įgalioti atlikti Lietuvoje;
  • tikslią savo gyvenamąją vietą Norvegijos Karalystėje bei telefono numerį;
 • savo ir asmens, kurį norite įgalioti atlikti veiksmus Lietuvoje, paso arba asmens tapatybės kortelės kopiją.

Jeigu norite surašyti įgaliojimą dėl turto, kuriam yra privaloma notarinė forma arba valstybinė registracija, turėtumėte pateikti nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą.  

Už įgaliojimo surašymą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

DĖMESIO:  

Konsulinis mokestis mokamas banko kortele atvykus į ambasadą arba pavedimu į ambasados sąskaitą 9046 0510 448. Jeigu mokama pavedimu, tiksli pinigų suma pagal notarinio veiksmo atlikimo dieną aktualius konsulinio mokesčio tarifus turi patekti į ambasados sąskaitą prieš atliekant notarinį veiksmą.

Naujienlaiškio prenumerata