Vairuotojo pažymėjimas

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2024.06.25 16:10

Vairuotojo pažymėjimą išduoda ir keičia, tik ta valstybė, kurioje yra deklaruota asmens gyvenamoji vieta.

Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje netarpininkauja išduodant arba keičiant vairuotojo pažymėjimą.

Nuolat Norvegijoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai pasikeisti Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą arba gauti naują gali Norvegijos transporto agentūroje „Statens vegvesen” https://www.vegvesen.no/en/home. Lietuvoje išduotas vairuotojo pažymėjimas bus pakeistas į Norvegijos vairuotojo pažymėjimą.

Nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys vairuotojo pažymėjimą gauti arba pasikeisti gali tik valstybės įmonėje „Regitra” https://www.regitra.lt/lt/#.

Praradus Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą

Jeigu praradote Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą vizito ar kelionės Norvegijoje metu ir automobiliu turėsite grįžti į Lietuvą, nedelsdami kreipkitės į artimiausią Norvegijos policijos skyrių, kuriame jums būtų išduota pažyma, patvirtinanti vairuotojo pažymėjimo praradimo faktą. Jeigu neturite galimybės gauti šios pažymos iš policijos, atvykę į Lietuvos Respublikos ambasadą Norvegijoje, privalėsite parašyti laisvos formos rašytinį paaiškinimą apie dokumento praradimo aplinkybes.

Vietoj prarasto pažymėjimo Lietuvos ambasadoje Norvegijoje jums bus išduota konsulinė pažyma, galiojanti 30 dienų, su kuria automobiliu galėsite grįžti į Lietuvą. Pažyma galioja tik kelionei į Lietuvą. Lietuvoje dėl naujo pažymėjimo išdavimo turėsite kreiptis į įmonę „Regitra”.

Norint gauti konsulinę pažymą vietoj prarasto vairuotojo pažymėjimo Lietuvos Respublikos ambasados Norvegijoje konsuliniam skyriui pateikiami šie dokumentai:

  • Pažyma apie dokumentų praradimo faktą iš Norvegijos policijos (arba paaiškinimą);
  • Prašymas išduoti konsulinę pažymą (pildoma ambasadoje);
  • Prašymas paskelbti pamestą vairuotojo pažymėjimą negaliojančiu;
  • Galiojantis Lietuvos Respublikos asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  • Prarasto Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimo kopija (esant galimybei);
  • Sumokamas konsulinis mokestis už konsulinę pažymą.

Konsulinio mokesčio tarifus galite rasti čia.

Konsulinė pažyma nėra išduodama, jeigu Lietuvoje jums buvo atimta teisė vairuoti ir ji nėra sugrąžinta Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka. Kreipdamiesi dėl konsulinės pažymos išdavimo, turite registruotis ambasados puslapyje konsulinėms paslaugoms gauti https://keliauk.urm.lt/consult-registration arba, neatidėliotino išvykimo atveju, savo vizito laiką suderinti su ambasada el. paštu [email protected] arba telefonu +47 221 292 00.

Praradus transporto priemonės registracijos liudijimą

Konsulinę pažymą galima gauti ir praradus transporto priemonės registracijos liudijimą. Šiuo atveju reikės pateikti tuos pačius dokumentus, kaip ir vairuotojo pažymėjimo praradimo atveju. Jeigu šios pažymos prašo ne transporto priemonės savininkas – turi būti pateiktas ir notariškai patvirtintas transporto priemonės savininko įgaliojimas arba laisvos formos rašytinis paaiškinimas apie turimą teisę valdyti transporto priemonę.

Jeigu praradote Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą viešiedami Norvegijoje, tačiau atgal į Lietuvą vyksite ne automobiliu, apie prarastą pažymėjimą galite pranešti Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijoje, įmonės „Regitra” „Vairuotojų portale” arba vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame „Regitra” padalinyje. Apie praradimą pranešus įmonei „Regitra”, papildomai į policiją kreiptis nereikės. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduodamas naujas vairuotojo pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis nebegalėsite net ir jį suradę. Nebegaliojantis vairuotojo pažymėjimas privalo būti grąžintas artimiausiam „Regitros” padaliniui.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha