Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
gintaras.jpg

Oslo lituanistinės mokyklos „Gintaras“ mokslo metų atidaryme rugsėjo 3 d. dalyvavęs LR ambasadorius Norvegijoje J. Mažeika padėkojo mokyklos mokytojams už lietuvybės puoselėjimo pastangas ir nuoširdų lituanistinio švietimo darbą Norvegijoje, o mokiniams ir jų tėveliams palinkėjo ryžto mokytis gimtosios kalbos ir pažinti gimtąjį kraštą, jos kultūrą ir tradicijas.

eras.jpg
Festivalio metu Norvegijoje gyvenančių tautinių mažumų atstovai kvietė susipažinti su šalių tradicijomis, dainomis ir šokiais.
Baltijos.jpg

Renginio atidaryme sveikinimo žodį tarė ambasadorius Jonas Mažeika. Ambasadorius džiaugėsi tęsiamomis puikiomis tradicijomis, skatinančiomis Baltijos šalių bendruomenių draugystę.

1.png

Pristatome vasaros naujienlaikraštį ,,Lietuvių naujienos Norvegijos Karalystėje”: https://rb.gy/yj8ve

Informuojame, kad š. m. rugpjūčio 15 d., Žolinės dieną, Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje nedirbs.

Informuojame, kad š. m. liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną, Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje nedirbs.

Paroda2.jpg

Birželio mėnesį paroda Agderio lietuvių bendruomenės projektų vadovės Orinta Jasudaitė ir Lietuvos garbės konsulo Agderyje Pål Martens Bratland iniciatyva eksponuojama Kristiansando miesto bibliotekoje. Paroda sulaukia ypač didelio Kristiansando mokyklų moksleivių susidomėjimo.

Šeimyna2.jpg

„Šeimyna“ prisistato kaip ansamblis „susikūręs 2018 metų birželio 16 dieną ir tuo metu savo repertuare turėjęs vos keletą dainų, o šiandien jau galintis pasirodyti su gera koncertine programa pradedant lietuvišku folkloru ir baigiant šiuolaikine estrada. Ansamblyje - 9 nariai, kurie čia atranda naują save ir trokšta tuo dalintis su kitais. Kiekvienas iš jų papildo ansamblį savais perliukais, kurie suteikia galimybę judėti tolyn“.

1.jpg

Václavo Havelo premiją pelnęs Lietuvos menininkių Neringos Rekašiūtės, Eglės Plytnikaitės ir Elvinos Nevardauskaitės ir ukrainietės Elizavetos Izmalkovos projektas „Stand Up For Ukraine“  birželio 15 d. „gyvai“ pristatytas Oslo Laisvės Forume – viename didžiausių žmogaus teisių renginių pasaulyje.

Forumas1.jpg

Premija apdovanotas už kūrybinį pasipriešinimą Lietuvos menininkių Neringos Rekašiūtės, Eglės Plytnikaitės ir Elvinos Nevardauskaitės ir ukrainietės Elizavetos Izmalkovos projektas „Stand Up For Ukraine“ universalia muzikos kalba buria žmones palaikyti Ukrainą ir ragina veikti bei vieningai stoti prieš karą ir agresiją, paminančią žmogaus teises.

Aurimas2.jpg

Keliautojas Aurimas Valujavičius birželio 8 d. lankėsi Norvegijoje. Lietuvos ambasados Norvegijoje ir Galima ir čia surengtame susitikime su gausiai susirinkusiais Norvegijoje gyvenančiais lietuviais keliautojas papasakojo apie iššūkius plaukiant per Atlantą, atsakė į žiūrovų klausimus, pasidalino ateities kelionių planais.

5.jpg

Birželio 3-4 dienomis Stavangeryje buvo surengta konsulinė misija, teiktos konsulinės paslaugos Stavangeryje ir jo apylinkėse gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Misijos metu buvo priimti prašymai dėl asmens tapatybės dokumentų, vaikų gimimo apskaitymo, pirmojo paso vaikui, skubios konsulinės pagalbos, konsulinių pažymų, pilietybės ir kt.  

Bendra ambasadoje.jpg

Seimo Pirmininkė gegužės 29 d. ambasadoje susitiko su Norvegijos lietuvių bendruomene ir lietuvių profesionalų Osle klubu. Susitikimo metu aptarti bendruomenei svarbūs daugybinės pilietybės, referendumo, lietuvybės puoselėjimo užsienyje klausimai.

Dramenas.jpg

Drameno lituanistinės mokyklos „Žilvinas“ mokslo metų uždarymo šventėje gegužės 27 d. dalyvavęs LR ambasadorius Norvegijoje J. Mažeika padėkojo mokyklos mokytojams už lietuvybės puoselėjimo pastangas ir nuoširdų lituanistinio švietimo darbą Norvegijoje.

Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha