Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nuo gegužės 21 d. isigaliojantys atvykimo į Norvegiją atlaisvinimai

Sukurta 2021.05.21 / Atnaujinta 2021.05.21 15:42
  Nuo gegužės 21 d. isigaliojantys atvykimo į Norvegiją atlaisvinimai

  Norvegijos vyriausybė pristatė atvykimo į Norvegiją taisyklių pakeitimus, įsigaliojančius nuo gegužės 21 d., kuriais švelninami reikalavimai, taikomi dokumentams, skirtiems įrodyti, kad užsienio šalies pilietis yra Norvegijos gyventojas ir turi teisę atvykti į šalį.  

  Nuo šiol atvykstant į Norvegiją nebebus taikomas reikalavimas pateikti dokumento, įrodančio nuolatinę gyvenamąją vietą Norvegijoje (norv. bostedsattest), kurį galėjo gauti tik asmenys registruoti Nacionaliniame gyventojų registre (norv. Folkeregisteret). Užsienio piliečiai, neregistruoti kaip Norvegijos gyventojai Nacionaliniame gyventojų registre, galės pateikti kitus dokumentus, patvirtinančius jų  gyvenamąją vietą Norvegijoje. Asmenys turės pateikti  įrodymų, kad turi nuolatinę gyvenamąja vietą  Norvegijoje ir kad grįžta po kelionės ar laikino buvimo užsienio šalyje.

  Nuo gegužės 21 d. įsigaliojantys pakeitimai:

  • Jeigu asmuo neturi patvirtinimo (norv. bostedsattest) iš Nacionalinio gyventojų registro (norv. Folkeregisteret), privaloma pateikti nuosavo arba nuomojamo būsto sutartį. Nuomojamo būsto Norvegijoje sutartis privalo galioti išvykstant iš Norvegijos ir grįžtant į Norvegiją. Sutartis privalo nenutrūkstamai galioti išvykimo iš Norvegijos metu.
  • Jeigu asmuo neturi būsto sutarties, galiojančios viso išvykimo metu, privaloma pateikti kitus dokumentus, įrodančius, kad asmuo gyvena Norvegijoje, pavyzdžiui, darbo sutartį arba patvirtinimą iš mokyklos, universiteto arba kolegijos.
  • Neturint patvirtinimo, kad asmuo yra registruotas Nacionaliniame gyventojų registre, ir norint grįžti į Norvegiją privaloma įrodyti, kad į Norvegiją grįžtama iš kelionės arba laikino buvimo užsienio šalyje, pavyzdžiui, kelionės iš Norvegijos į kitą šalį bilietus.

  Daugiau informacijos apie tai: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/innreiserestriksjoner-endringer-i-dokumentasjonskravet-for-utlendinger-som-er-bosatt-i-norge/id2850388/

  Informacija telefonu apie įvažiavimą į Norvegiją, karantiną ir koronaviruso testus:
  - Skambinant iš Norvegijos: 815 55 015
  - Skambinant iš užsienio: +47 21 93 78 40

  Daugiau apie atvykimą į Norvegiją: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/entry-to-norway-for-all-citizens/
   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha