Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Surengtas Norvegijos lietuvių bendruomenės dvidešimtasis jubiliejus

Sukurta 2021.03.13 / Atnaujinta 2021.03.13 19:44
   Surengtas Norvegijos lietuvių bendruomenės dvidešimtasis jubiliejus
   Surengtas Norvegijos lietuvių bendruomenės dvidešimtasis jubiliejus
   Surengtas Norvegijos lietuvių bendruomenės dvidešimtasis jubiliejus
   Surengtas Norvegijos lietuvių bendruomenės dvidešimtasis jubiliejus

   2001 m. kovo 11 d. įkurta Norvegijos lietuvių bendruomenė šiemet mini veiklos dvidešimtmečio jubiliejų.

   Paminėti šią sukaktį kovo 13 d. surengtas nuotolinis renginys. 

   Norvegijos lietuvių bendruomenių narius sukakties proga vaizdo sveikinimu pasveikino Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.  Premjerė pabrėžė, kad telkiančios bendruomenės, kurios puoselėja mūsų kultūrą, kalbą ir  tautinę tapatybę, yra itin svarbios tiek Lietuvai, tiek ir patiems pasaulio lietuviams. „Esame nuoširdžiai dėkingi Jums, lietuvių bendruomenei Norvegijoje, kad jau du dešimtmečius sujungiate žmones ir padedate širdyje nešiotis namus su savimi, kur jie bebūtų“, - sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.    

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis raštu pasveikino Norvegijos lietuvių bendruomenę su dvidešimtmečiu ir padėkojo jos nariams už indėlį skatinant tautiečių bendruomeniškumą, pagarbą Lietuvos kultūrai ir neblėstantį norą ją puoselėti bei palinkėjo lietuvių bendruomenei užtikrintai žengti pirmyn dar ne vieną dešimtmetį tęsiant lietuviškos veiklos tradicijas.

   Šventės dalyvius taip pat pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Lietuvos Respublikos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas, viena iš pirmosios lietuvių bendruomenės įkūrėjų ir ilgametė jos pirmininkė Daina Bogdanienė, viena iš pirmosios lietuvių bendruomenės įkūrėjų ir jauniausios Norvegijoje įkurtos lietuvių bendruomenės pirmininkė Miglė Helmersen, Norvegijos lietuvių bendruomenių tarybos pirmininkė Violeta Dobrovolskienė, Švedijos lietuvių bendruomenės atstovai.    

   Pirmoji Norvegijos lietuvių organizacija - Oslo lietuvių bendruomenė visuotiniame susirinkime įsteigta 2001 m. kovo 11 d. Po metų ji pervadinta į Norvegijos lietuvių bendruomenę, kuri aktyviai veikė apie dešimtmetį, po to visoje Norvegijoje ėmė kurtis regioninės lietuvių organizacijos. 2015 m. įsteigta regionines organizacijas vienijanti struktūra -  Norvegijos lietuvių bendruomenių taryba.

   Jau dvidešimt metų lietuvių bendruomenės Norvegijoje bendrai veiklai jungia įvairių pomėgių, skirtingo amžiaus Norvegijos lietuvius, taip prisidėdamos prie lietuvybės puoselėjimo. Bendruomenės aktyviai dalyvauja kultūrinėje, pilietinėje, labdaringoje veikloje, padeda puoselėti lituanistinį švietimą, kuria ir tęsia renginių tradicijas. 

   Šiuo metu Norvegijoje veikia dvidešimt trys lietuvių organizacijos. Aktyviai visoje Norvegijoje veikia dešimt lietuvių bendruomenių,  netrukus bus įregistruota jau vienuoliktoji lietuvių bendruomenė, įsikūrusi pietinėje Norvegijoje. Aktyviai veikia jaunimo, visuomeninės ir profesionalų organizacijos, meno kolektyvai ir pomėgių klubai. Norvegijoje veikia penkiolika lituanistinių mokyklų, kuriose mokosi apie keturi šimtai vaikų. Į šias organizacijas susibūrę aktyvūs, iniciatyvūs lietuviai savo veikla stengiasi išlaikyti ryšius su Tėvyne, neatitrūkti ir nuo Lietuvos gyvenimo. 

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha