*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Ambasadoje surengtas susitikimas su rašytoja Rūta Mataityte

Rugsėjo 24 d. Lietuvos ambasadoje Osle įvyko susitikimas su Norvegijoje gyvenančia lietuvių rašytoja Rūta Mataityte. Renginyje, kurį vedė leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, pristatytas naujasis rašytojos romanas „Jos vardas Magija“.

Rūta Mataitytė (g. 1972 m.) – architektė, vertėja, poetė ir rašytoja. Vilniaus universitete studijavo lietuvių filologiją ir norvegų kalbą. Nuo 1996 m. su šeima gyvena Norvegijoje. Oslo universitete studijavo norvegų filologiją, vėliau baigė Oslo aukštąją architektūros bei dizaino mokyklą, o 2010 m. Oslo aukštojoje mokykloje įgijo vertėjos specialybę ir nuo tada dirba lietuvių–norvegų kalbų vertėja. Verčia grožinę bei dalykinę literatūrą, publicistiką ir pati rašo straipsnius. „Jos vardas Magija“ – ketvirtasis R. Mataitytės romanas (pirmieji – „Svajonė apie sniegą“, 2013; „Laiškai“, 2013; „Gunda“, 2015).