„Draugystės tiltas“ Bergene
Šių metų gegužės 29 -31 d. Bergene įvyko lituanistinių mokyklų ir užsienio lietuvių organizacijų sąskrydis „Draugystės tiltas“.
Šių metų gegužės 29 - 31 d. Bergeno mieste vyko lituanistinių mokyklų ir užsienio lietuvių organizacijų sąskrydis "Draugystės tiltas'.
Sąskrydis „Draugystės tiltas“ šiemet rinkosi jau 11 kartą. Šiais metais į Bergeną susirinko beveik 200 dalyvių.
Renginyje dalyvo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovai - viceministras Mantvydas Bekešius ir Užsienio lietuvių departamento direktorė Gintė Damušytė.
Renginio metu vyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos ambasados Norvegijos Karalystėje organizuotas seminaras, skirtas Šiaurės šalių lietuvių organizacijų atstovams, buvo diskutuojama, kaip kovoti su dezinformacija ir propaganda, nukreipta prieš Lietuvą, kalbama apie lyderystę, informacijos sklaidos tikslus ir priemones.
Lietuvos ambasadorė Norvegijos Karalystėje bendravo su užsienio bendruomenių ir mokyklų atstovais, konsultavo juos aktualiais užsienio lietuviams rūpimais klausimais.
Renginio metu vyko seminaras, skirtas lietuviškų mokyklėlių mokytojams. Švietimo naujovių klausmais seminaro metu konsultavo atvykę LR švietimo ir mokslo ministerijos Užsienio lietuvių skyriaus atstovės.