Kreipimasis į lietuvius Norvegijoje
Gerbiami tautiečiai,
Išgyvename nestandartinę situaciją dėl COVID 19 (koronaviruso) keliamos grėsmės. Tiek Lietuvos, tiek ir Norvegijos vyriausybės imasi beprecendentinių priemonių siekiant pažaboti viruso plitimą bei minimizuoti galimas ekonomines pasekmes.
Vyriausybinės priemonės yra būtinos, tačiau jos iš esmės keičia mums įprastą mokymosi, darbo bei poilsio kasdienybę. Dauguma iš mūsų adaptavosi nesunkiai, bet mūsų, Norvegijos lietuvių, tarpe yra nemažai žmonių su sveikatos problemomis, senjorų, kuriems naujas gyvenimo rėžimas tampa nemažu iššūkiu. Kai kurie jų yra aukštesnėje rizikos grupėje– neturėdami alternatyvų, priversti eiti į prekybos centrus, naudotis viešuoju transportu, kad įsigytų būtiniausių produktų ar vaistų, taip rizikuodami didinti sergančiųjų statistiką Norvegijoje. Taip pat pagalvokime apie vienišus tėvus, dažnai jie yra vieninteliai kas gali pasirūpinti savo vaikais – kas bus jeigu susirgs ta vieniša mama ar vienišas tėvas? Galiausiai, kur kreiptis tam, kuris dėl viruso grėsmės laikinai neteko darbo ir neturi lėšų pragyventi karantino laikotarpį.
Ambasada kasdien sulaukia keleto šimtų skambučių, tačiau į kai kuriuos klausimus atsakymus mes turime pateikti kartu. Todėl kviečiame visus neabejingus Lietuvių bendruomenės Norvegijoje narius – savanorius, profesionalus, verslo atstovus - sutelkti pajėgas ir savo žiniomis bei darbais padėti minimizuoti COVID 19 viruso pasekmes labiausiai pažeidžiamoms savo tautiečių grupėms.
Jeigu norite ir galite prisidėti, kviečiame registruotis:
Savanoriai: http://bit.ly/2TSZ6bE
Profesionalai: https://bit.ly/2wYjIGA
Verslas: http://bit.ly/2TRqDue
Visus norinčius prisijungti, o taip pat tuos, kurie šiandien neturi galimybės to padaryti, kviečiame pasidalinti idėjomis ir pasiūlymais kaip galėtume vieni kitiems padėti karantino laikotarpiu bei užkirsti kelią tolimesniam COVID 19 viruso plitimui:
Jūsų pasiūlymai ir idėjos: http://bit.ly/2IMZUsu
Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje