Norvegijos lietuvių bendruomenių sueiga 2019
Gruodžio 14 d. rytą Nordic Black Theatre vyko lietuvių bendruomenių sueiga: „Lietuvių bendruomenė Norvegijoje 2.0: tolimesnės raidos kryptis ir perspektyva“.
Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė pristatė programą „Globalūs regionai”, kurios tikslas integruoti išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto ar rajono gyvenimą. Lietuvos savivaldų atstovai pristatė savo atstovaujamų miestų teikiamas galimybes. „Renkuosi Lietuvą“ atstovė papasakojo apie pirmuosius žingsnius grįžtantiems į Lietuvą, o LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė apie užsienio lietuvių integracija į Lietuvos švietimo sistemą. Vėliau buvęs Trondheimo bendruomenės pirmininkas Aleksandras Paulauskas svarstė apie idealaus lietuvių bendruomenės modelio paieškas. Renginio pabaigoje vyko diskusija su Aleksandras Paulausku, LR ambasadoriumi Norvegijos Karalystėje Jonu Paslausku, LR užsienio reikalų ministerijos atstove Lina Žukauskaite ir buvusiu LR Seimo pirmininku, prodiuseriu ir renginių vedėju Arūnu Valinsku ir apie tolimesnę lietuvių bendruomenių viziją Norvegijos Karalystėje.
Dėkojame renginio moderatoriui: Mariui Sapkauskui
Akimirkos iš renginio: http://shorturl.at/opzCG
Nuotraukų autorė: Gintarė Rabikauskytė